W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, szpitalu GUMed odbyła się Ogólnopolska Konferencja – Oddech dla Medyka – inicjatywa poświęcona zdrowiu psychicznemu, wypaleniu zawodowemu oraz dobrostanowi osób związanych z ochroną zdrowia. Pomysłodawczynią i główną organizatorką wydarzenia była Oliwia Raniszewska, studentka III roku kierunku lekarskiego GUMed.
Inicjatywa powstała z potrzeby zwrócenia uwagi na coraz częściej obserwowane w środowisku medycznym zjawiska przeciążenia psychicznego, przewlekłego stresu oraz normalizacji funkcjonowania ponad własne siły. Wydarzenie miało stworzyć przestrzeń do