"Gazeta GUMed" jest oficjalnym pismem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, umocowanym w statucie (§126 Statutu Uczelni), dostępnym dla całej społeczności akademickiej. Ukazuje się od 1991 r. i jest jednym z najstarszych wydawanych nieprzerwanie pism akademickich w Polsce. Gazeta powstała z inicjatywy prof. Stefana Angielskiego, ówczesnego rektora Uczelni.
Od 1999 r. do stycznia 2019 r. wydawana była pod tytułem Gazeta AMG (ISSN 1506-9745); od lutego 2019 r. pismo zmieniło tytuł na Gazeta GUMed. Twórcą pisma i pierwszym redaktorem naczelnym był prof. Jerzy Rogulski. Jego następcą od października 1993 r. do sierpnia 1994 r. był prof. Marek Latoszek. We wrześniu 1994 r. funkcję redaktora naczelnego objął prof. Brunon L. Imieliński. Od 2005 r. do końca 2015 r. redaktorem naczelnym był prof. Wiesław Makarewicz. W latach 2016-2018 funkcję redaktora naczelnego powierzono prof. Bolesławowi Rutkowskiemu, a od lutego 2019 r. pismo prowadzi mgr Małgorzata Omilian-Mucharska.
Pismo prezentuje oficjalne stanowisko Władz, zasoby materialne oraz potencjał dydaktyczny i intelektualny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także współpracę ze szpitalami GUMed oraz innymi instytucjami w ramach wspólnych projektów. Rejestruje w sposób informacyjno-kronikarski wydarzenia bieżące oraz przywołuje istotne dla rozwoju Uczelni fakty i postaci historyczne, sięgając do tradycji, wspomnień i na muzealne półki, podejmuje aktualne tematy społeczno-kulturalne.
Gazeta GUMed pełni funkcję forum do wypowiedzi i dyskusji, jest zatem otwarte nie tylko na wymianę informacji, ale także poglądów. Umożliwia tym samym współuczestnictwo w kształtowaniu opinii, które mogą wpływać na decyzje Władz.
Pismo jest także narzędziem kreującym wizerunek Uczelni, promującym uczelniane projekty i przedsięwzięcia, postawy i postaci. Ma na celu integrację całego środowiska: Władz, pracowników naukowych, dydaktycznych i administracyjnych wszystkich wydziałów, klinicystów, seniorów, a także studentów i absolwentów poprzez budowanie wspólnej tożsamości i identyfikacji z Uczelnią.
Redakcję czasopisma powołano w 1970 r. z inicjatywy ówczesnego prorektora ds. nauki prof. Stefana Raszei. Pierwszy numer został wydany w 1971 r. Od początku działalności czasopisma obowiązywał w nim układ działów, obejmujący kolejno: prace oryginalne, wydarzenia z życia Uczelni oraz wspomnienia pośmiertne. Istotnym elementem działu Z życia uczelni była kronika, szczegółowo dokumentująca działalność Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Redakcja często zwracała się także do klinik i katedr z prośbą o przygotowanie prac ukazujących dorobek naukowy danej jednostki bądź opracowań o charakterze historycznym. W ramach Annales ukazywały się także suplementy, zawierające m.in. materiały z ważnych międzynarodowych konferencji, jak również pełne wersje rozpraw habilitacyjnych.
Ostatni zeszyt Annales Academiae Medicae Gedanensis ukazał się w 2017 r., a jego kontynuacją jest wydawany od 2018 r. półrocznik European Journal of Translational Medicine.
RemediuM to pismo studentów naszej Uczelni, którego początki sięgają 2006 r. Pierwsze numery ukazywały się nieregularnie, a od stycznia 2011 r. z częstotliwością co 2 lub 3 miesiące, jako dodatek do Gazety AMG.
Tematyka RemediuM obejmowała przede wszystkim sprawy i problemy studentów, relacje z bieżących wydarzeń, studenckie porady, naukowe nowiny oraz wywiady z ciekawymi osobami, nie tylko ze świata medycyny. RemediuM stawiało sobie za cel również rozwijanie zainteresowań naukowych, kulturalnych i sportowych.
Obecnie RemediuM zostało włączone w strukturę Gazety GUMed jako Dział Studencki.
Lubisz pisać, rozmawiać z ciekawymi ludźmi albo masz coś do zaprezentowania światu? Chciałbyś zajmować się grafiką lub redakcją tekstu? Interesujesz się tym, co dzieje się na świecie i w Twojej Uczelni? Zgłoś się do nas i twórzmy razem kolejne numery! Wystarczy wysłać e-mail na nasz adres gazeta@gumed.edu.pl.
Adresowany jest do czytelników zainteresowanych dziejami Uczelni oraz historią medycyny i nauki. Zawiera informacje na temat prezentowanych w Muzeum wystaw, kolekcji i eksponatów oraz działalności związanej z zachowaniem i upowszechnianiem tradycji i dziedzictwa Uczelni – w tym udziału w konferencjach i sympozjach (ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z muzeami uczelnianymi w Polsce). Ponadto w periodyku przedstawiane są inne, podobne placówki w kraju i za granicą.
Wydawnictwo przygotowywane jest przez Muzeum GUMed. Prezentuje również teksty autorów współpracujących z jednostką, zarówno z Gdańska, jak też innych miast. W ciągu roku przygotowany jest co najmniej jeden numer biuletynu, który jest dostępny w formie elektronicznej oraz niewielkiej ilości drukowanej. Biuletyn rozprowadzany jest bezpłatnie.
Biuletyn okolicznościowy Biblioteki Głównej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (ISSN 2353-530X) wydawany jest od 2008 r. Ukazuje się nieregularnie. Porusza tematy związane ze światem książki, nowoczesną technologią oraz nowymi trendami w bibliotekarstwie. Charakteryzuje się swobodnym stylem, ceni żart, absurd, parodię i pastisz. Autorami tekstów zamieszczanych w Biuletynie są bibliotekarze. Biuletyn od 2013 r. wydawany jest tylko w wersji online, wcześniej stanowił dodatek do “Gazety AMG”. Wszystkie dotychczasowe numery dostępne są w wersji elektronicznej ze strony WWW Biblioteki Głównej oraz w serwisie Issuu.