Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Gdańsk

StartStudenciOrganizacje studenckiePolskie Towarzystwo Student...
Rozwiń

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji jest samorządną i apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą studentów i absolwentów farmacji z całej Polski. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmacji (EPSA) oraz Międzynarodowej Federacji Studentów Farmacji (IPSF) łączących około 350 000 przyszłych farmaceutów z ponad 70 krajów na całym świecie.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Gdańsk powstało 25 października 2016 roku. Przez wiele lat studenci farmacji działali pod egidą Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego jako Zespół Sekcji Studenckich „Młoda Farmacja”. Teraz mamy przyjemność ogłosić, że wykonaliśmy trudny i ambitny krok do przodu – powołania niezależnego stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie będziemy w stanie efektywniej wspierać rozwój przyszłych farmaceutów i współpracować z naszymi dotychczasowymi partnerami nad budowaniem lepszego wizerunku farmacji i farmaceutów w Polsce.

Naszymi głównymi statutowymi celami są reprezentowanie interesów polskich studentów farmacji i młodych farmaceutów w kraju i za granicą, pomoc studentom farmacji w zdobywaniu praktycznych doświadczeń i wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych oraz podnoszenie ich poziomu naukowego. Chcemy pomagać także w aktywnym wchodzeniu studentów na farmaceutyczny rynek pracy i promować aktywizację zawodowej i społecznej farmaceutów.

ptsf_gdansk.png