Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Aktualności > Biuletyny i komunikaty > Biuletyn informacyjny AMG - 10.09.2007

Biuletyn informacyjny AMG - 10.09.2007

10.09.2007

Rok akademicki czas zacząć

8 października Akademia Medyczna w Gdańsku rozpocznie oficjalnie rok akademicki 2007/2008. Inauguracja odbędzie się o godz. 10 w auli Auditorium Primum w budynku Atheneum Gedanense Novum. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Colin Robertson z Royal Infirmary University of Edinburgh. Po inauguracji odbędzie się wernisaż wystawy “Fragmenty Większej Całości” w podziemiach Atheneum Gedanense Novum. Natomiast 12 października o godz. 18 w Leśniczówce Wróblówka odbędzie się Piknik Poinauguracyjny. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: ognisko, pieczony dzik, bigos, śpiewy. Do tańca przygrywać będzie kapela.

AMG na targach w Norwegii

Od najbliższego czwartku Akademia Medyczna w Gdańsku prezentować się będzie na targach edukacyjnych w norweskim Trondheim w ramach dorocznej konferencji European Association for International Education. Przedstawiciele AMG będą zachęcać kandydatów na studia medyczne anglojęzyczne oraz studentów uczelni zagranicznych w ramach programu Lifelong Learning Programme do przyjazdu do Gdańska. Więcej informacji na stronie www.eaie.org.

Naukowcy z AMG w Komitetach PAN-u

Prof. dr hab. Franciszek Sączewski, kierownik Katedry i Zakładu Technologii Chemicznej Środków Leczniczych AMG został powołany na członka Komitetu Terapii i Nauk o Leku Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2007-2010. Na ten sam okres czasu na członka Komitetu Neurobiologii PAN-u został powołany prof. dr hab. Janusz Moryś, kierownik Zakładu Anatomii i Neurobiologii AMG. Natomiast prof. dr hab. Jacek Witkowski, kierownik Katedry i Zakładu Fizjopatologii został członkiem Komitetu Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka Polskiej Akademii Nauk na okres 2007-2010 a prof. dr hab. Stanisław Bakuła, kierownik Kliniki i Zakładu Rehabilitacji członkiem Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN-u.

“Ostry dyżur” pierwszaków

Gra terenowa “Ostry dyżur”, warsztaty z komunikacji interpersonalnej, współpracy w zespole, twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, spotkania z wykładowcami, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na warsztaty integracyjne dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego oraz lekarsko-dentystycznego AMG. Dwudniowe warsztaty rozpoczną się 26 września. Zajęcia odbędą się w godzinach 9-15 w pobliskim lesie, a warsztaty w budynku Collegium Biomedicum. Dodatkowe informacje e-mail: silent@gumed.edu.pl, tel. 058 349 14 85.

Zebranie farmaceutów

Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego zaprasza w dniu 13 września 2007 r. (czwartek), o godz. 13.30 do sali wykładowej nr 1 Wydziału Farmaceutycznego AMG (Gdańsk, al. Gen. J. Hallera 107) na zebranie naukowe, w ramach którego prof. Pavel Bandera z Department of Analytical Chemistry University of Pardubice (Czech Republic), przedstawi referat na temat: “Selection of phase systems with suitable selectivity for comprehensive LCxLC separations”.

Kolejny numer Biuletynu we wrześniu

Do lektury kolejnego numeru Biuletynu zapraszamy 24 września. W dalszym ciągu prosimy o przesyłanie informacji. Do cotygodniowego cyklu Biuletynu powrócimy po 8 października.

Zespół Redakcyjny
e-mail: biuletyn@gumed.edu.pl
tel./fax: (058) 349 11 63

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów