Wydział Nauk o Zdrowiu (WNoZ) z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej (IMMiT) prowadzi kształcenie na 11 kierunkach studiów: dietetyka, elektroradiologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, w tym również English Division, położnictwo, psychologia zdrowia, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne – zarządzanie w systemie zdrowia, zdrowie publiczne, zdrowie środowiskowe, zdrowie środowiskowe i bhp. Prowadzone są studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, łącznie jest to niebagatelna liczba 19 różnych toków studiów. Obecnie jest to jeden z wiodących Wydziałów Nauk o Zdrowiu w kraju, który w ostatniej ewaluacji naukowej otrzymał wysoką kategorię A.
W strukturze Wydziału Nauk o Zdrowiu są 43 różne jednostki organizacyjne, w tym: 7 katedr, 2 instytuty, 5 klinik, 28 zakładów, 1 samodzielna pracownia. Niewielka część zajęć poszczególnych kierunków odbywa się również na terenie jednostek Wydziału Lekarskiego oraz Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Profil badawczy WNoZ obejmuje badania w zakresie nauk o zdrowiu: pielęgniarskich, ratownictwa medycznego, zdrowia publicznego, ekonomiki ochrony zdrowia, prawa medycznego, ponadto: badań radiologicznych i radioizotopowych, chirurgii, hematologii i onkologii, neurologii, psychologii, parazytologii i innych.
Wydział Nauk o Zdrowiu współpracuje m.in.: z Wydziałem Pielęgniarstwa Uniwersytetu Floryda w Gainesville (USA), Uniwersytetami w: Göteborgu (Szwecja), Kłajpedzie (Litwa), Karlskronie (Szwecja), Nicei (Francja), Porto (Portugalia), Toledo (USA), Turku (Finlandia) i 15 innymi.
Wydział posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dyscyplina nauki o zdrowiu.
Nostryfikacja dyplomu: szczegółowe informacje dotyczące nostryfikacji dokumentów są dostępne na stronie www.informator.gumed.edu.pl.