Student może ubiegać się o zakwaterowanie w Domu Studenckim.
Student może ubiegać się o zakwaterowanie w Domu Studenckim małżonka i dziecka.
Od 1998 r. uczelnia aktywnie uczestniczy w programie Erasmus, co roku wysyłając za granicę coraz większą liczbę studentów.
Erasmus+ jest programem dla uczelni, ich studentów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę w celu odbycia części studiów i/lub praktyki, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza uczelniom liczne możliwości udziału w projektach z partnerami zagranicznymi.
Aktualnie podpisanych jest 51 umów dwustronnych z uczelniami partnerskimi na terenie UE. W ciągu ostatnich czterech lat wymiany (2013-2017) za granicę wyjechało około 340 studentów. Każdy uczestnik wymiany otrzymuje stypendium na pokrycie różnic w kosztach utrzymania pomiędzy Polską a krajem, w którym znajduje się uczelnia partnerska.
Uczestnictwo w Programie cieszy się wśród studentów wielkim zainteresowaniem, daje możliwość zarówno uzyskania korzyści naukowych, doskonalenia języków obcych, jak i poznania specyfiki kulturowej innych państw europejskich.
Dzięki współpracy z Nagoya University School of Medicine w ramach Programu NUPACE studenci Wydziału Lekarskiego mają również możliwość odbycia części studiów na Uniwersytecie w Nagoya (Japonia).
Lion’s Club Gdańsk-Sopot-Gdynia we współpracy z austriackimi Klubami Lion’s oferuje studentom Wydziału Lekarskiego możliwość uzyskania stypendium na odbycie bezpłatnej praktyki w szpitalach na terenie Austrii.
Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego mogą korzystać również z ofert Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Jednym z podstawowych zadań NAWA jest inicjowanie i wspieranie mobilności studenckiej. NAWA realizuje programy wymiany akademickiej w ramach umów bilateralnych i współpracy dwustronnej a także oferuje stypendia zagraniczne w ramach programu CEEPUS.