Osiedle studenckie

StartStudenciOsiedle studenckie
Kampus akademicki tworzą cztery domy studenckie oraz klub studencki "Medyk"
Kampus akademicki tworzą cztery domy studenckie oraz klub studencki "Medyk"

Osiedle studenckie GUMed przy ul. Dębowej zlokalizowane jest w odległości 300 m od głównego budynku dydaktycznego – Collegium Biomedicum i Biblioteki Głównej. Bliskość większości budynków dydaktycznych i klinicznych umożliwia studentom szybkie i punktualne dotarcie na zajęcia. Jednocześnie kampus oddalony jest znacznie od głównych ulic Gdańska, dzięki czemu jego mieszkańcy nie cierpią z powodu hałasu.

Kampus tworzą cztery domy studenckie, które mogą pomieścić około 1000 osób oraz klub studencki „Medyk”. Tu też znajduje się główne biuro Uczelnianego Samorządu Studenckiego, biura innych organizacji studenckich oraz sala do organizowania szkoleń, spotkań itp. Na terenie kampusu znajduje się też stołówka serwująca posiłki za atrakcyjną cenę. Akademiki są podłączone do ogólnouczelnianej sieci internetowej.

Po trudach nauki studenci mogą znaleźć wytchnienie w klubie studenckim „Medyk”, który czynny jest od wtorku do soboty. „Medyk” tradycyjnie jest także miejscem „Otrzęsin” i imprez towarzyszącym „Medykaliom” – Dniom Kultury i Nauki Studentów GUMed. W maju kampus przeżywa oblężenie. Odbywają się tu bowiem: Medykalia, liczne koncerty, zawody sportowe oraz „White fartuch party” przyciągające na ul. Dębową studentów nie tylko z naszej Uczelni.


Lokalizacja obiektów osiedla studenckiego GUMed


Wyświetl większą mapę