Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

StartUczelniaPolecamyUczelnia dla społeczeństwaMłodzieżowe Spotkania z Med...

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną to nowa inicjatywa popularnonaukowa pracowników Zakładu Prewencji i Dydaktyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Celem projektu jest pokazanie młodym kandydatom do zawodu lekarskiego medycyny prawdziwej, oderwanej od medialnych stereotypów. Oryginalna jest sama forma wykładów, która zakłada swoisty dwugłos – doświadczonego praktyka (kadra naukowa GUMed lub przedstawiciel Izby Lekarskiej w Gdańsku) i pełnego pasji ucznia-amatora.

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną adresowane są przede wszystkim do młodzieży w wieku licealnym, ale możliwy jest również udział młodszych pasjonatów naukowych nowinek. Spotkania będą odbywać się o godz. 13 w każdy ostatni wtorek miesiąca w Atheneum Gedanense Novum.

Udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat akcji można uzyskać w sekretariacie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku (oil@oilgdansk.pl, tel. 524 32 00), ewentualnie u prof. Tomasza Zdrojewskiego (tomasz.zdrojewski@gumed.edu.pl, tel. 349 25 38).