Klub studencki „Medyk”

StartUczelniaPo godzinachKlub studencki „Medyk”

Klub studencki Medyk od ponad pół wieku nierozerwalnie związany jest z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Mimo że wielokrotnie był modernizowany, niepowtarzalny klimat pozostał ten sam.

Bywalcami klubu byli i są w większości studenci oraz absolwenci trójmiejskich uczelni, których przyciąga przede wszystkim odmienność klubu. Wystrój Medyka różni się zdecydowanie od innych trójmiejskich dyskotek. Zrezygnowano z ultrafioletowych graffiti na rzecz ciepłych i stonowanych barw. Klimat klubu tworzy interesująca gra świateł oraz medyczne elementy wystroju. Na sali wybudowano wysoką na 1 metr scenę, na której znajdują się stoliki i krzesła. Można z niej obserwować tańczących na parkiecie.

W Medyku każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno fan rocka, popu z lat 80. i 90., a także dla miłośnicy najnowszych przebojów. Właściciele klubu stawiają na sprawdzone przeboje, które zawsze zapełniają parkiet i są gwarancją dobrej zabawy. Często w Medyku organizowane są koncerty, które dają szansę młodym zespołom zaprezentowania się szerszej publiczności oraz imprezy studentów GUMed. To tu co roku starsze roczniki organizują pierwszakom otrzęsiny.

Jednak Medyk to był nie tylko akademicki klub. Tak samo nazywało się radio, w które studenci AMG przekształcili osiedlowy radiowęzeł.