Kolejny sukces sportowy

11.05.2022

Zawodniczki Sekcji Aerobiku Sportowego GUMed zwyciężyły w rozegranych 7 maja 2022 r. w Krakowie zawodach o Puchar Polski. To kolejny sukces naszych reprezentantek po triumfach w akademickich mistrzostwach Pomorza oraz Polski. Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy (czerwiec 2022 r., Belgia) i mistrzostw świata (październik 2022 r., Czechy). Wszystkie zawodniczki GUMed uzyskały prawo startu w obu tych imprezach.

W kategorii solistek triumfowała mgr Katarzyna Przewłócka, doktorantka w Zakładzie Bioenergetyki i Fizjologii Wysiłku Fizycznego, podczas gdy mgr Daria Korewo z Katedry i Zakładu Fizjologii zajęła 5 miejsce. Wspólnie z mgr Martą Potrykus, doktorantką w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej zwyciężyły również w klasie trójek. Natomiast zespół utworzony przez: Monikę Drzewiecką (IV r. farmacji), młodszą trenerkę Sekcji mgr Natalię Fedorczuk, Kingę Gawrońską (II r. dietetyki), Martę Grabowską (I r. kierunku lekarsko-dentystycznego) oraz Wandę Kwiatkowską (II r. położnictwa) zajął 2 miejsce w swojej kategorii.

zdobywczynie Pucharu Polski

Zdobywczynie Pucharu Polski

Trenerką zawodniczek jest kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu GUMed mgr Aneta Korewo.

Jak widać, ciężka praca, wysiłek, poświęcenie, ogromna pasja i serce naszego zespołu do aerobiku sportowego opłaciły się. Gdański Uniwersytet Medyczny znów udowodnił, że jest najlepszy. Cieszę się także, że nasze reprezentantki zakwalifikowały się do mistrzostw Europy i świata w komplecie – mówiła mgr Aneta Korewo.