Najlepsze na Pomorzu w aerobiku sportowym

13.04.2022

Sekcja Aerobiku Sportowego GUMed zwyciężyła w rozgrywanych 9 kwietnia 2022 r. Akademickich Mistrzostwach Pomorza w Aerobiku Sportowym, broniąc tym samym mistrzowskiego tytułu. Na sukces naszej reprezentacji złożyły się wyniki zawodniczek występujących indywidualnie oraz w zespołach. W zawodach, które odbyły się w Centrum Sportu GUMed, uczestniczył prorektor ds. studenckich dr hab. Tomasz Smiatacz.

W kategorii solistek zwyciężyła mgr Katarzyna Przewłócka, doktorantka z Zakładu Bioenergetyki i Fizjologii Wysiłku Fizycznego. Wicemistrzynią w tej samej kategorii została mgr Daria Korewo z Katedry i Zakładu Fizjologii. Dodatkowo nasze mistrzynie wraz z mgr Martą Potrykus, doktorantką z Kliniki Chirurgii Ogólnej Endokrynologicznej i Transplantacyjnej wywalczyły złoty metal w kategorii Trójek. Na najwyższym stopniu podium również stanął zespół, w skład którego wchodzą: Wanda Kwiatkowska (II r. położnictwa), Kinga Gawrońska (II r. dietetyki), Marta Grabowska (I r. kierunku lekarsko-dentystycznego), Monika Drzewiecka (IV r. farmacji) i mgr Natalia Fedorczuk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu GUMed, młodsza trenerka Sekcji.


zwycięski zespół

Zwycięski zespół naszej Uczelni

Trenerką naszych zawodniczek jest kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu GUMed mgr Aneta Korewo, pod której okiem nasz zespół dalej przygotowuje się do głównej imprezy sezonu – Akademickich Mistrzostw Polski.

Trzymajcie kciuki i nadstawiajcie uszu, bo nasza Sekcja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie. Szczególne podziękowania dedykujemy wszystkim artystom i tancerzom: Weronice Wołosz, grupie “Rapsodia”, “Cheerleaders na wózkach” oraz studentom GUMed, którzy wzięli udział w pokazach, uatrakcyjniając tym samym Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Aerobiku Sportowym 2022 – mówiła mgr Aneta Korewo.

fot. Paweł Sudara i Julia Szymczyk/GUMed