Mistrzynie Pomorza najlepsze w Polsce

27.04.2022

Reprezentacja Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w aerobiku sportowym, aktualni akademiccy mistrzowie Pomorza po raz kolejny pokazała wysoki poziom sportowy i obroniła wywalczony w ubiegłym roku tytuł akademickiego mistrza Polski. Zawody rozegrano w dniach 22-24 kwietnia 2022 r. w Krakowie z udziałem ponad 100 uczestników reprezentujących 17 uczelni z całego kraju.

Na sukces naszej drużyny złożyły się dobre wyniki w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. W kategorii solistek zwyciężyła mistrzyni sprzed roku mgr Katarzyna Przewłócka, doktorantka z Zakładu Bioenergetyki i Fizjologii Wysiłku Fizycznego, podczas gdy 4 miejsce zajęła mgr Daria Korewo z Katedry i Zakładu Fizjologii. Wspólnie z mgr Martą Potrykus, doktorantką z Kliniki Chirurgii Ogólnej Endokrynologicznej i Transplantacyjnej stworzyły one także trójkę, która triumfowała w swojej klasie. 4 miejsce wśród zespołów zajął z kolei ten utworzony przez Monikę Drzewiecką (IV r. farmacji), Kingę Gawrońską (II r. dietetyki), Martę Grabowską (I r. kierunku lekarsko-dentystycznego), mgr Natalię Fedorczuk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu GUMed, młodszą trenerkę Sekcji oraz Wandę Kwiatkowską (II r. położnictwa).


akademickie mistrzynie Polski z GUMed

akademickie mistrzynie Polski z GUMed

Trenerką naszych zawodniczek jest kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu GUMed mgr Aneta Korewo.

Ogromne gratulacje dla naszych wyjątkowych zawodniczek Sekcji Aerobiku Sportowego. Od wielu lat zaszczepiamy pasję do sportu i czuwamy nad rozwojem naszych zawodników. Cieszymy się, że dzięki tym działaniom Gdański Uniwersytet Medyczny słynie z wysokiego poziomu tej dyscypliny na arenie krajowej i międzynarodowej – mówiła mgr Aneta Korewo.

Pełne wyniki Akademickich Mistrzostw Polski 2022 dostępne są na stronie wydarzenia.

fot. Katarzyna Haber, Okapi Studio Live