Wykład pt. Jak uczyć skutecznie i stymulować motywację studentów? odbędzie się 27 maja br. o godz. 14:00 w Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza, w budynku Atheneum Gedanense Novum (AGN).
Ekspercką prelekcję poprowadzą dr hab. Maciej Jakubowski – socjolog, profesor na Uniwersytecie Warszawskim, dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych oraz dr Tomasz Gajderowicz – ekonomista, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim, który prowadził okolicznościowy wykład w murach naszej Uczelni podczas ostatniego Dnia Dydaktyki.
Spotkanie skierowane do pracowników GUMed odbędzie się w ramach cyklu Inspiracje dydaktyczne. Do udziału w wydarzeniu zachęca prof. Agnieszka Zimmermann, prorektor ds. jakości kształcenia, pomysłodawczyni serii.
Dr hab. Maciej Jakubowski jest profesorem na Uniwersytecie Warszawskim, dyrektorem Instytutu Badań Edukacyjnych, socjologiem, ekonomistą, którego pasją są badania edukacyjne. Chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą o metodach nauczania mających mocne oparcie w badaniach. Był związany m.in. z Uniwersytetem Pittsburskim w Stanach Zjednoczonych oraz Uniwersytetem Ludwika i Maksymiliana w Monachium. Pracował naukowo w Robert Schuman Centre for Advanced Studies na EUI we Florencji. Był analitykiem w zespole PISA w OECD w Paryżu. Współpracował jako konsultant z rządami oraz instytucjami międzynarodowymi takimi jak Bank Światowy, OECD, UNESCO, UNDP czy Komisja Europejska. Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych oraz wielu raportów z badań i prac popularyzatorskich.
Dr Tomasz Gajderowicz jest ekonomistą, adiunktem na Uniwersytecie Warszawskim regularnie nagradzanym przez Rektora za wybitne osiągnięcia dydaktyczne. Jego pasją jest propagowanie metod nauczania opartych na badaniach. Realizuje ją poprzez prowadzenie badań z zakresu implementacji nowoczesnych metod mikroekonometrycznych do analizy motywacji i wyborów w kształceniu i pracy zawodowej, a także prowadzenie szkoleń dla nauczycieli oraz gościnnych wykładów dla instytucji polskich i zagranicznych. Jego znaczący dorobek badawczy został doceniony, czego efektem jest wiele prestiżowych wyróżnień i nagród. Jako dyrektor ds. badań w Fundacji Evidence Institute zajmował się analizą danych z międzynarodowych badań (PISA, TIMSS, PIRLS) oraz doradzał w obszarze polityki edukacyjnej rządom i instytucjom międzynarodowym, w tym m.in. Bankowi Światowemu, UNESCO, ETEC oraz Komisji Europejskiej.
Grafika Małgorzata Wojnarowska/GUMed