StartUczelniaKalendarium wydarzeńKonferencja „Młodzieżowe Sp...

Konferencja „Młodzieżowe Spotkania z Medycyną"

Kolejne wydarzenie w ramach Młodzieżowych Spotkań z Medycyną odbędzie się 21 listopada 2023 r. w godz. 13:15-14:45 w formie hybrydowej w auli Atheneum Gedanense Novum (al. Zwycięstwa 41/42, Gdańsk).

Wykład pt. Cukrzyca – epidemia po pandemii wygłoszą Julia Liszewska i Pola Lasecka, uczennice 4 klasy z II LO w Kwidzynie. Pierwszy z wykładów eksperckich zatytułowany Dlaczego cukrzycę trzeba leczyć? przedstawi dr hab. Anna Korzon Burakowska z Zakładu Prewencji i dydaktyki GUMed. Drugi z nich, zatytułowany Czy e-papierosy oraz inne nowe produkty nikotynowe są bezpieczne?, wygłosi dr hab. Łukasz Balwicki, prof. uczelni, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed, konsultant wojewódzki w dziedzinie zdrowia publicznego.

Udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną jest bezpłatny. Przy zgłoszeniu grupy należy podać nazwę szkoły, nazwisko opiekuna oraz deklarację czy klasa będzie uczestniczyć w spotkaniu stacjonarnie (w takim wypadku konieczna jest również informacja o liczbie uczestników), czy online. Osobiste uczestnictwo w konferencji można połączyć z wizytą w Muzeum GUMed. Szczegółowe informacje na temat Młodzieżowych Spotkań z Medycyną można uzyskać w sekretariacie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku (e-mail oil@oilgdansk.pl, tel. 58 524 32 00).

Szczegółowe informacje na temat Młodzieżowych Spotkań z Medycyną można uzyskać w sekretariacie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku (e-mail oil@oilgdansk.pl, tel. 58 524 32 00).Współorganizatorami spotkania są specjaliści z Zakładu Prewencji i Dydaktyki GUMed na czele z kierującym jednostką prof. Tomaszem Zdrojewskim oraz dr hab. Anną Korzon-Burakowską, a także Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku.

Więcej informacji o inicjatywie znajduje się na stronie projektu.

Czas i miejsce:

2023-11-21

13:15-14:45

Spotkanie w formule hybrydowej w Atheneum Gedanense Novum (al. Zwycięstwa 41/42, Gdańsk), transmisja online