StartUczelniaKalendarium wydarzeńKonferencja „Młodzieżowe Sp...

Konferencja „Młodzieżowe Spotkania z Medycyną"

Marcowe spotkanie z cyklu Młodzieżowe Spotkania z Medycyną odbędzie się 21.03.2023 r. w godz. 13:30-14:55 w formie hybrydowej w auli Atheneum Gedanense Novum (al. Zwycięstwa 41/42, Gdańsk).

Wykład pt. Jak działają neuroprzekaźniki – czyli jak może nam pomóc neurofarmakologia? wygłoszą Aleksandra Bilewicz i Milena Masalska, uczennice 3 klasy z XIX LO w Gdańsku. Pierwszy z wykładów eksperckich zatytułowany Gdy zadania stają się problemami – różne twarze stresu przedstawi prof. Wiesław Cubała, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych, natomiast drugi, zatytułowany Techniki symulacyjne w nauce medycyny”prof. Leszek Bieniaszewski, kierownik Centrum Symulacji Medycznej GUMed.

Udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną jest bezpłatny. Przy zgłoszeniu grupy należy podać nazwę szkoły, nazwisko opiekuna oraz deklarację czy klasa będzie uczestniczyć w spotkaniu stacjonarnie (w takim wypadku konieczna jest również informacja o liczbie uczestników), czy online. Osobiste uczestnictwo w konferencji można połączyć z wizytą w Muzeum GUMed. Szczegółowe informacje na temat Młodzieżowych Spotkań z Medycyną można uzyskać w sekretariacie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku (e-mail oil@oilgdansk.pl, tel. 58 524 32 00).


Szczegółowe informacje na temat Młodzieżowych Spotkań z Medycyną można uzyskać w sekretariacie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku (e-mail oil@oilgdansk.pl, tel. 58 524 32 00).Współorganizatorami spotkania są specjaliści z Zakładu Prewencji i Dydaktyki GUMed na czele z kierującym jednostką prof. Tomaszem Zdrojewskim oraz dr hab. Anną Korzon-Burakowską, a także Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku.

Więcej informacji o inicjatywie znajduje się na stronie.

Czas i miejsce:

2023-03-21

13:30-14:55

Spotkanie w formule hybrydowej w Atheneum Gedanense Novum (al. Zwycięstwa 41/42, Gdańsk), transmisja online