StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2022/2023SKN „Pasjonaci Pediatrii” n...

SKN „Pasjonaci Pediatrii” nagrodzone przez Miasto Gdańsk

6.12.2022


2022-12-03-gala-wolontariat-099.JPG


Najbardziej zaangażowani wolontariusze zostali nagrodzeni przez Władze Miasta Gdańska za swoją aktywność. Podczas uroczystej gali Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu, którą zorganizowano 3 grudnia br. w Stacji Orunia, wręczono wyróżnienia w czterech kategoriach: Wolontariusz/-ka roku, Koordynator/-ka wolontariatu roku, Organizacja/Firma przyjazna wolontariuszom, a także Grupa/Klub /Rodzina wolontariacka/ki. Nagrodę specjalną otrzymało Studenckie Koło Naukowe „Pasjonaci Pediatrii”, działające pod opieką dr hab. Katarzyny Platy-Nazar przy Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia GUMed, docenione za projekt Przez Zabawę Do Zdrowia.

To już kolejna ważna nagroda dla członków SKN „Pasjonaci Pediatrii”. Nieco wcześniej ich inicjatywa została doceniona na arenie międzynarodowej, zajmując I miejsce w konkursie SALTO AWARDS 2022 w kategorii Solidarność i Wolontariat. Wówczas projekt Przez Zabawę Do Zdrowia uznano za najlepszy spośród licznych programów zgłoszonych ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.


2022-12-03-gala-wolontariat-082.JPG


W bieżącym roku Gdańsk został ogłoszony Europejską Stolicą Wolontariatu, tytułem, który od 2013 r. przyznawany jest przez Europejskie Centrum Wolontariatu. Za całoroczne zaangażowanie i bezinteresowną pomoc potrzebującym podziękowała wolontariuszom Prezydent Miasta.

Jestem z Was szalenie dumna – podkreśliła podczas sobotniej uroczystości prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. – Gdańsk wolontariatem stoi od wielu lat. Świećmy przykładem, wciągajmy w to innych, zarażajmy ideą wolontariatu. Zmieniajmy świat na lepsze.

W ramach nagrodzonego przedsięwzięcia studenci i absolwenci GUMed wraz ze studentem PG zorganizowali szereg zajęć dla młodych pacjentów pod opieką specjalistów Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia. Chcąc sprawić, by pobyt w szpitalu stał się bardziej przyjazny i komfortowy przeprowadzili m.in. liczne warsztaty kulinarne, artystyczne czy ekologiczne, podczas których wspólnie malowali jesienne torby, dekorowali pierniczki i wielkanocne wieńce, a także sadzili ogród w doniczce.

Zachęcamy do śledzenia aktywności SKN „Pasjonaci Pediatrii” w mediach społecznościowych: na Instagramie oraz Facebooku.

fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl