StartUczelniaKalendarium wydarzeńKonferencja „Młodzieżowe Sp...

Konferencja „Młodzieżowe Spotkania z Medycyną"

Konferencja pt. Młodzieżowe Spotkania z Medycyną odbędzie się 24 maja br. w godz. 13:15-14:45 w formie hybrydowej w auli Atheneum Gedanense Novum (al. Zwycięstwa 41/42, Gdańsk), z możliwością udziału online za pomocą platformy ZOOM. W trakcie spotkania swoje prezentacje przedstawią uczniowie klas biorących udział w projekcie. Wykłady eksperckie wygłoszą również specjaliści GUMed.

Podczas spotkania dr hab. Tomasz Mazurek, prof. uczelni kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu przedstawi wykład pt. Czy można być pasjonatem ortopedii?. Drugim z ekspertów GUMed będzie prof. Ryszard Smoleński, kierownik Katedry i Zakładu Biochemii z prelekcją pt. Nauki podstawowe, biochemia, nukleotydy w medycznych badaniach naukowych. Szczegółowy program dostępny jest poniżej.

Formuła spotkania dostosowana została do panujących warunków epidemicznych. W auli Atheneum Gedanense Novum GUMed obecni będą tylko wykładowcy oraz klasa ucznia, który będzie miał prezentację. Pozostałe szkoły zainteresowane uczestnictwem w projekcie będą miały możliwość połączenia za pomocą programu konferencyjnego ZOOM. Link do spotkania zostanie przesłany do tych szkół, które mailowo zgłoszą chęć uczestnictwa, podając nazwę szkoły i nazwisko nauczyciela. Udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat akcji można uzyskać w sekretariacie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku oil@oilgdansk.pl, tel. 524 32 00.Współorganizatorami spotkania są specjaliści z Zakładu Prewencji i Dydaktyki GUMed na czele z kierującym jednostką prof. Tomaszem Zdrojewskim oraz dr hab. Anną Korzon-Burakowską, a także Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku.

Więcej informacji o inicjatywie znajduje się na stronie.

Czas i miejsce:

2022-05-24

13:15-14:45

Spotkanie w formule hybrydowej w Atheneum Gedanense Novum (al. Zwycięstwa 41/42, Gdańsk), transmisja online