StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2021/2022Doktor Steckiewicz wśród „2...

Doktor Steckiewicz wśród „25 przed 25”

1.04.2022

dr Karol Steckiewicz
dr Karol Steckiewicz

Doktor Karol Steckiewicz z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zwyciężył w czwartej edycji plebiscytu 25 przed 25 Forbes w kategorii Nauka. Kapituła złożona z 70 specjalistów ze świata nauki, biznesu i nowych technologii przyznała wyróżnienia 28 osobom poniżej 25 roku życia, które odniosły znaczące sukcesy w swoich dziedzinach. Spośród nich wyłoniono po 1 laureacie w każdej z 5 kategorii. Triumfatorzy otrzymali podwójne stypendia – 10 tys. zł na dalszy rozwój kariery oraz identyczną sumę na dofinansowanie wybranych przez siebie organizacji wspierających Ukrainę.

W życiu, tak jak w laboratorium, pozornie nieistotne czynniki mogą mieć wpływ na wynik doświadczenia. To wszystko nie wydarzyłoby się bez najważniejszych składników dobrego eksperymentu, jakimi są determinacja, pracowitość i – nie ukrywajmy – odrobina szczęścia – mówił dr Karol Steckiewicz.

Eksperci docenili osiągnięcia dr. Steckiewicza na czele z obroną doktoratu jeszcze w trakcie studiów jako pierwsza osoba w GUMed i trzecia w Polsce. Uznanie w ich oczach znalazły również badania nad nanocząstkami, których był kierownikiem lub współtwórcą oraz autorstwo 9 artykułów naukowych i 20 wystąpień konferencyjnych.

Konkurs 25 przed 25 przeznaczony jest dla młodych, aktywnych osób, takich jak badacze, przedsiębiorcy i aktywiści społeczni, którzy w przyszłości mają szansę wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki. Laureaci wyłaniani są w kategoriach: Biznes, Nowe technologie, Nauka, Działalność społeczna oraz Zrównoważony rozwój i klimat. Pełna lista tegorocznych zwycięzców dostępna jest na stronie organizatorów plebiscytu.