Międzynarodowa konferencja Innowacje w telemedycynie AMBeR (eng. AMBeR Partner Meeting) odbędzie się 26 maja br. w godz. 11:00-16:00 w audytorium im. prof. Zdzisława Kieturakisa w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, przy ul. Smoluchowskiego 17.
Wydarzenie zorganizowano w ramach kontynuacji trwającego projektu oraz cyklicznych spotkań partnerów i interesariuszy programu AMBeR – Advanced Modeling of Baltic cancer e-caRe. Projekt AMBeR to międzynarodowa współpraca w zakresie badań nad efektywnymi metodami wsparcia telemedycznego dla pacjentów z chorobą nowotworową w państwach w regionie Bałtyku (Dania, Szwecja, Niemcy, Litwa, Polska). Celem inicjatywy jest przeprowadzenie pilotażowych wdrożeń różnych rozwiązań e-zdrowia w kilku ośrodkach w całej strefie objętej projektem (i opracowanie w ten sposób modelu e-opieki nad pacjentami chorymi na raka). Projekt potencjalnie może przyczynić się do m.in. zmniejszenia liczby wizyt w szpitalu i skrócenia czasu transportu pacjentów chorych na raka na obszarach wiejskich, umożliwienia wcześniejszego rozpoczęcia rehabilitacji onkologicznej oraz poprawy personalizacji opieki, a tym samym może przynieść wyższą jakość i lepszą skuteczność leczenia.
Wydarzenie ma charakter edukacyjno-informacyjny i prowadzone będzie w języku angielskim. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i podsumowanie dotychczasowych osiągnięć w ramach projektu. Inicjatywa skierowana jest do przedstawicieli jednostek partnerskich oraz osób zajmujących się tematyką spotkania. W wydarzeniu udział wezmą międzynarodowi prelegenci, którzy podzielą się swoją ekspercką wiedzą nt. m.in. innowacji w onkologii.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: wojewoda pomorska – Beata Rutkiewicz, marszałek województwa pomorskiego – Mieczysław Struk, prezydent miasta Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – prof. dr hab. Michał Markuszewski.
Program: