15.11.2024
Znak towarowy graficzny GUMed, opracowany przez zespół naukowy dr hab. Anny Supernat z Zakładu Onkologii Translacyjnej Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu Urzędu Patentowego RP „Polskie Znaki Towarowe 2023”.
Znak powstał w ramach badań dotyczących wykorzystania sekwencjonowania pojedynczych krążących komórek guza do analizy płynnych biopsji u chorych na raka jajnika w ramach projektu NCBR Lider XI. Logo przedstawia kroplę preparatu, która jest bezpośrednim odniesieniem do płynnej biopsji (krwi) oraz mikroprocesora, jako wyrażenie obrazowe technologicznego zaawansowania badań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Jest wizualizacją opracowywanej przez zespół naukowy platformy diagnostycznej RT-qPCR dla pacjentek cierpiących na raka jajnika.
Spośród 40 wyselekcjonowanych do tego etapu znaków towarowych, jury wybierze 4 zwycięskie znaki (po 1 z każdej kategorii: słowny znak towarowy, graficzny znak towarowy, słowno-graficzny znak towarowy, niekonwencjonalny znak towarowy). Zwycięskie znaki towarowe otrzymają tytuł „Polski znak towarowy 2023”.
Internauci mają możliwość zagłosowania na najciekawszy, w ich ocenie, znak towarowy, który otrzyma tytuł Nagroda (Wyróżnienie) internautów.
Zapraszamy do głosowania na znak towarowy graficzny GUMed o numerze: Z.556848 – aby tego dokonać trzeba wybrać numer 16 na formularzu do głosowania dostępnym na stronie UPRP
Głosowanie trwa do 22 listopada.
Źródło: CTT