25.06.2024
Rozpoczął się nabór kandydatów na podyplomową kosmetologię z elementami trychologii. Zajęcia ruszą już w pierwszym tygodniu października 2024 r.
Kosmetologia z elementami trychologii to propozycja dla osób chcących zdobyć nowoczesną wiedzę i umiejętności niezbędne w salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz działach rozwojowych firm kosmetycznych. Studia przygotowują także do współpracy z lekarzem w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej. Słuchacze nauczą się w praktyce jak skutecznie prowadzić terapię chorób i pielęgnację skóry twarzy, ciała oraz owłosionej skóry głowy.
Studia są przeznaczone dla absolwentów (min. I stopnia) kosmetologii, dietetyki, trychologii oraz absolwentów innych kierunków nauk o zdrowiu lub innych specjalności pod warunkiem udokumentowania osiągnięć lub działań w zakresie rozwoju kosmetologii i trychologii.
– Kosmetologia jest prężnie rozwijającą się dziedziną nauki, która wymaga ciągłego kształcenia oraz uzupełniania wiedzy o najnowsze osiągnięcia i wytyczne naukowe – mówi prof. Magdalena Górska-Ponikowska, kierownik kierunku. – Program studiów obejmuje nauki kliniczne i nauki podstawowe, a słuchacze będą mieli także możliwość zdobycia praktycznych umiejętności podczas zajęć prowadzonych w klinikach UCK.
Studia będą prowadzone przez zespół lekarzy, farmaceutów, chemików, kosmetologów, trychologów oraz przedsiębiorców, dzięki czemu absolwenci zdobędą także wiedzę z zakresu brandingu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Wraz z rekrutacją na kosmetologię z elementami trychologii ruszył nabór słuchaczy na kolejne edycje trychologii klinicznej i fizjoterapii dna miednicy.
Trychologia kliniczna to studia przeznaczone dla absolwentów (min. I stopnia) studiów, także kierunku lekarskiego, kosmetologii, dietetyki lub innych specjalności (pod warunkiem udokumentowania osiągnięć w zakresie rozwoju trychologii). Celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej, holistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness.
Fizjoterapia dna miednicy jest intensywnie rozwijającym się kierunkiem fizjoterapii. To studia dla tych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w fizjoterapii dysfunkcji dna miednicy, a także dla tych, którzy rozpoczynają proces specjalistycznego szkolenia w tym obszarze. Zajęcia przygotowywać będą do pracy indywidualnej w samodzielnych podmiotach oraz w obszarach szpitalnych. Program studiów obejmuje zagadnienia fizjoterapii dna miednicy kobiet, mężczyzn oraz dzieci, fizjoterapii anorektalnej, jak również okołoporodowej.
Słuchacze będą mieli możliwość uczestniczenia w czynnościach medycznych z pacjentami w warunkach szpitalnych i podczas rehabilitacji ambulatoryjnej (np. fizjoterapii okołooperacyjnej i okołoporodowej, porodzie, usg, uroflowmetrii).
Studia na kierunku Fizjoterapia dna miednicy są przeznaczone dla osób z prawem wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Wyjątek stanowią osoby posiadające wykształcenie kierunkowe, aktualnie ubiegające się o przyznanie prawa wykonywania zawodu.
Nowe kierunki studiów podyplomowych powstały w ramach GUMEDICUM, czyli Kolegium Zarządzania i Rozwoju Kadr Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowe informacje na temat kierunków studiów i warunków rekrutacji dostępne są na gumedicum.edu.pl.