Spotkanie Rady Programowej ULO

20.06.2024

W siedzibie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku 18 czerwca 2024 r. odbyło się, podsumowujące kolejny rok szkolny, posiedzenie Rady Programowej szkoły powołanej przez rektora UG prof. Piotra Stepnowskiego. Omówione zostały zrealizowane działania na rzecz szkoły i zaangażowanie Uczelni patronackich. Po raz pierwszy w posiedzeniu uczestniczył prof. Ryszard Minkiewicz, rektor aMuz w Gdańsku, która w tym roku objęła szkołę swoim patronatem.

W spotkaniu udział wzięli również: dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. uczelni, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UG; dr Barbara Wikieł, prof. uczelni, prorektor ds. studenckich PG; dr Piotr Szeląg, wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw oraz Waldemar Kotowski, dyrektor ULO.


uczestnicy spotkania

W trakcie spotkania omówione zostały kwestie dotyczące funkcjonowania szkoły, osiągnięć uczniów i nauczycieli, realizowanej współpracy międzynarodowej, a także zajęć prowadzonych na uczelniach oraz organizowanych przez uczelnie, w których uczestniczyli uczniowie ULO. Przedstawiono ponadto dalsze plany rozwoju placówki, w tym przede wszystkim decyzję o powstaniu oddziałów dwujęzycznych, które rozpoczną swoje funkcjonowanie od 1 września 2024 r. Szkoła oficjalnie zmieni swoją nazwę od nowego roku szkolnego na Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza w Gdańsku.

Zaprezentowano również wyniki badania jakości pracy szkoły wykonanego w ostatnich miesiącach, które wskazało m.in. że wśród kryteriów wyboru szkoły respondenci podawali atmosferę, szacunek dla ucznia, tolerancję, poziom nauczania i przygotowania do matury oraz współpracę z uczelniami.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że mimo iż ULO jest młodą szkołą, dynamicznie się rozwija i daje uczniom bardzo dobre warunki i możliwości rozwoju, stając się przez to ważnym punktem na mapie pomorskiej edukacji. Wskazywali również, że spodziewają się dalszych sukcesów placówki w kolejnych latach.

fot. archiwum prywatne