StartUczelniaKalendarium wydarzeńBezpieczeństwo Pacjenta - I...

Bezpieczeństwo Pacjenta - III Konferencja Rzecznika Praw Pacjenta i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego

Trzecia konferencja poświęcona bezpieczeństwu pacjenta odbędzie się 5 kwietnia 2024 r. Organizatorem spotkania jest Rzecznik Praw Pacjenta i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Podobnie jak w ubiegłych latach, wydarzenie będzie miało charakter wykładowo-dyskusyjny, a jego agenda zakłada podział na 3 panele. Wykładowcami oraz uczestnikami dyskusji będą przedstawiciele świata nauki, strony publicznej, medycy, prawnicy i przedstawiciele podmiotów leczniczych.


strona_www.png

Podczas pierwszego z nich będziemy rozmawiać o stanie obecnym bezpieczeństwa pacjenta w placówkach medycznych Polsce. W dalszej części konferencji poruszymy temat roli szpitali klinicznych w budowaniu bezpieczeństwa pacjenta. Natomiast w trzecim panelu będziemy mówili o wyzwaniach systemowych w kontekście zdarzeń niepożądanych.

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania bezpośredniej relacji z wydarzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych organizatorów. Linki będą udostępnione bezpośrednio przed wydarzeniem. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, prosimy o nadsyłanie zgłoszeń za pośrednictwem załączonego formularza online.

Czas i miejsce:

5.04.2024

9:00-16:00

aula im. prof. Zdzisława Kieturakisa, budynek Centrum Medycyny Inwazyjnej, ul. Smoluchowskiego 17, Gdańsk