Wysoka frekwencja na lutowych MSM

23.02.2024

Niemal 300 uczniów z Trójmiasta i okolic Gdańska obecnych na sali oraz kilkanaście szkół uczestniczących online – to frekwencja kolejnych Młodzieżowych Spotkań z Medycyną, które odbyły się 21 lutego 2024 r. w murach naszej Uczelni.


uczestnicy konferencji

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się wykładem uczniowskim, podczas którego Anastazja Wojtiukiewicz, uczennica VI LO w Gdyni przybliżyła zagadnienie konsekwencji nadużywania alkoholu. Następnie młodzież wysłuchała wykładu prof. Beaty Lipskiej-Ziętkiewicz z Katedry i Zakładu Biologii i Genetyki Medycznej GUMed dotyczącego badań genetycznych. Jako drugi zaproszony ekspert swoją prezentację wygłosił prof. Roman Nowicki, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed, który podczas swojego wykładu omówił bliskie młodym osobom problemy dbania o skórę.

Program spotkania przewidywał po każdym wykładzie sesję pytań i odpowiedzi. W ich trakcie uczniowie zadawali wiele pytań, uzyskując od specjalistów odpowiedzi i wyjaśnienia interesujących ich zagadnień.

fot. Paweł Sudara/GUMed