StartUczelniaKalendarium wydarzeńPublikuj po mistrzowsku – c...

Publikuj po mistrzowsku – cykl szkoleń

PpM1.png

Biblioteka Główna GUMed, Sekcja Doskonałości Publikacyjnej oraz firma Elsevier w imieniu prof. Michała Markuszewskiego, prorektora ds. nauki zapraszają na serię szkoleń dla autorów publikacji naukowych pod hasłem Publikuj po mistrzowsku. Wydarzenia odbędą się w dniach 14 marca, 4 i 9 kwietnia 2024 r. w formule online.

Szkolenia są elementem szerszej strategii publikacyjnej GUMed mającej na celu podniesienie jakości publikacji naukowych i poprawienie rozpoznawalności Uczelni. Podczas spotkań zostanie poruszona tematyka istotna z punktu widzenia autora i naukowca, zorientowanego na rozwoju kariery naukowej i budowanie widoczności poprzez swój dorobek publikacyjny. Na szkoleniach zostaną zaprezentowane także dobre praktyki oraz narzędzia, które mogą pomóc w przygotowywaniu tekstów naukowych do prestiżowych czasopism.

Podczas wszystkich szkoleń zapewniamy otwartą sesję Q&A z prowadzącymi. Webinaria są bezpłatne, wymagana jest rejestracja. Spotkania będą nagrywane i udostępnione później wszystkim zainteresowanym.


Plan webinarów

14 marca 2024 r., godz. 10:00 (90 minut)

Mądry wybór czasopisma jako ważny składnik sukcesu autora

Rejestracja: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_Np1p_LGqQ3-vTuU5MAhQxw

Poznaj dobre praktyki w wyborze czasopism do publikowania swoich artykułów naukowych oraz dowiedz się, jak rozpoznawać pułapki. Podczas szkolenia poruszone zostaną zagadnienia budowania widoczności autora oraz strategicznego podejścia do rozwijania dorobku publikacyjnego, w zgodzie ze współczesnymi trendami oraz systemami oceny nauki. Poznaj narzędzia i wskaźniki bibliometryczne wspierające wybór oraz ocenę czasopism oraz inne narzędzia identyfikacji najlepszych tytułów czasopism do publikacji. Dowiedz się, jak możesz używać bazy Scopus jako źródła informacji o dobrej jakości czasopismach oraz jakie inne narzędzia dla autorów proponuje Elsevier.

Prowadząca: Paulina Milewska, Customer Success Manager, Elsevier

4 kwietnia 2024 r., godz. 12:00 (75 minut)

Publikowanie wysokiej jakości artykułów naukowych bez tajemnic

Rejestracja: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_Eoa_wGG9RbKw-HtLF5aL-Q

Poznaj porady i wskazówki dla autorów, które mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę jakości manuskryptów, a tym samym zwiększyć szanse na przyjęcie prac do publikacji w renomowanych, międzynarodowych czasopismach. W trakcie szkolenia zostanie omówiony współczesny system komunikacji naukowej za pośrednictwem czasopism naukowych. Przedstawione zostaną struktura artykułu naukowego oraz dobre praktyki dotyczące pisania pracy i zgłaszania tekstu do publikacji. Poruszone zostaną zagadnienia procesu redakcyjnego, jak również kwestie etyczne, z którymi na co dzień spotykają się autorzy, recenzenci, redaktorzy i wydawcy.

Prowadząca: Paulina Milewska, Customer Success Manager, Elsevier

9 kwietnia 2024 r., godz. 14:00 (45 minut)

Publikuj z Elsevier i buduj swoją widoczność

Rejestracja: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_ys3NC6dWQCmgeyMIs-M5Eg

Elsevier to największy wydawca czasopism naukowych, w którego portfolio znajduje się ok 1000 tytułów z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu. Poznaj ofertę wydawcy oraz poszczególne kroki ścieżki autora. Podczas webinarium poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące artykułów w modelu Open Access, z ujęciem możliwości publikowania bez opłat w ramach polskiej umowy transformacyjnej. Dodatkowo przedstawione zostaną narzędzia i zasoby wspierające autorów.

Prowadząca: Paulina Milewska, Customer Success Manager, Elsevier

16 kwietnia 2024 r., godz. 11:00 (60 minut)

Perfekcyjne systematic review. Jak baza Embase wspiera badania naukowe i systematyczne przeglądy literatury w zakresie nauk biomedycznych

Rejestracja: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_-Kb5ybJCTuaLEWzXeqxNYw

Zagadnienia:

 • Prezentacja bazy Embase, zawartość, indeksowanie i główne funkcje.
 • Demonstracja bazy Embase na żywo.
  • Wyszukiwanie proste
  • Potrójne linkowanie
  • Formularz PICO jako wsparcie dla przeglądów systematycznych **Formularz PV
  • Wyszukiwanie literatury
  • Słownik EMTREE
  • Zarządzanie wynikami wyszukiwania
 • Pytania i odpowiedzi – ale zachęcamy do zadawania pytań podczas całego szkolenia.

Prowadzący: Piotr Gołkiewicz, Customer Success Consultant for Life Sciences, Elsevier


Czas i miejsce:

2024-04-04; 2024-04-09; 2024-04-16

12:00; 14:00; 11:00

online