Przedstawiciel naszej Uczelni w projekcie CODE-YAA

StartNaukaAktualnościPrzedstawiciel naszej Uczel...

Przedstawiciel naszej Uczelni w projekcie CODE-YAA

5.02.2024

Pierwsze walne zebranie uczestników projektu COST: CA2212 pt. COllaboratively DEveloped culturallY Appropriate and inclusive Assessment tool for Palliative Care EDUcation (CODE-YAA@PC-EDU) odbyło się w dniach 30-31.01.2024 r. w Salzburgu (Austria). Uczestniczyli w nim nominowani przez rządy ponad 20 krajów członkowie Management Committee, a także osoby zaangażowane w pracę 6 grup roboczych. Celem projektu jest stworzenie sieci współpracy skupiającej ekspertów z różnych krajów, która wypracuje kluczowe wskaźniki jakości kształcenia w opiece paliatywnej.

Projekt CODE-YAA jest realizowany w ramach grantu przyznanego przez COST (European Cooperation in Science and Technology) na lata 2023-2027. COST finansuje działalność w zakresie międzynarodowej współpracy naukowej, sprzyja zaangażowaniu młodych badaczy oraz umożliwia naukowcom udział konferencjach i prestiżowych grupach badawczych.

Polska jest reprezentowana w projekcie CA2212 (CODE-YAA) przez dr Anetę Marię Kochanowicz z Akademii WSB oraz dr. Leszka Pawłowskiego z Zakładu Medycyny Paliatywnej GUMed, który uczestniczył we wniosku aplikacyjnym jako Secondary Proposer, należy do Management Committee i pełni funkcję Grant Awarding Coordinator.

Liderem projektu jest prof. Piret Paal z Paracelsus Medical University w Salzburgu, a wraz z nią grupę zarządzającą projektem (Core Group) tworzą pracujący w kierowanym przez nią Instytucie Opieki Paliatywnej: dr Clemens Brandl i dr Cornelia Brandstötter-Gugg, a także: prof. Sandra Martins Pereira z Universidade Católica Portuguesa, dr Leszek Pawłowski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Stephen Mason z University of Liverpool, prof. Philip Larkin z University of Lausanne, prof. Gil Goldzweig z Academic College Tel Aviv-Yaffo, prof. Pablo Hernández Marrero z Católica Porto Business School, dr Minna Hökkä z University Hospital in Oulu i dr Guillaume Economos z Université de Lyon.

Więcej informacji znajduje się na stronach internetowych projektu i COST oraz facebooku.

fot. Jerzy Kochanowicz, dr Aneta Kochanowicz/Akademia WSB, dr Cornelia Brandstötter-Gugg/Paracelsus Medical University