StartUczelniaKalendarium wydarzeńBaltic Nuclear Energy Forum

Baltic Nuclear Energy Forum


BNEF_GUMED_(1920_x_500_px).png

Najnowsze trendy, technologie oraz wyzwania w dziedzinie energetyki jądrowej będą tematem dyskusji podczas Baltic Nuclear Energy Forum, które odbędzie się w dniach 18-22 marca 2024 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Organizatorami spotkania są Uczelnie Fahrenheita, fundacja Biznes dla Klimatu oraz Global Compact Network Poland. O jego poziom merytoryczny zadbają eksperci z całej Polski, w tym reprezentująca Gdański Uniwersytet Medyczny prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych, należąca do Komitetu Naukowego Forum.

Baltic Nuclear Energy Forum to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń o innowacyjnych rozwiązaniach w energetyce jądrowej. Konferencja służy tworzeniu nowych perspektyw oraz rozwijaniu partnerstw, szczególnie w obszarze regionu Morza Bałtyckiego. Zaproszeni goście porozmawiają o strategiach swoich państw związanych z niskoemisyjnymi miksami energetycznymi z wykorzystaniem atomu lub bez niego, a także możliwościach uniezależnienia się od importu paliw kopalnych z Rosji i w dłuższej perspektywie rezygnacji z ich wykorzystania.

Forum stwarza możliwość uczestniczenia w debatach, sesjach, warsztatach i wizytach studyjnych, prowadzonych przez czołowych ekspertów branży z Polski i ze świata. Ważnym elementem wydarzenia będzie również networking i możliwość nawiązywania kontaktów z kluczowymi przedstawicielami branży. Wśród tematów poruszanych nie zabraknie dyskusji o roli energetyki jądrowej w aspekcie zrównoważenia bilansu energetycznego, technologiach wielkoskalowych, małych modułowych reaktorach jądrowych, innowacjach i rozwoju w sektorze energetyki jądrowej. Poruszone zostaną również zagadnienia finansowania niezbędnych inwestycji oraz istotne aspekty społeczne, środowiskowe i zdrowotne.

Udział w wydarzeniu jest płatny i wymaga uprzedniej rejestracji. Studenci mogą uczestniczyć w nim w promocyjnej cenie dzięki zniżce, do której uprawnia podanie numeru legitymacji. Szczegółowe informacje o konferencji, jej harmonogram oraz zasady uczestnictwa dostępne są na jej stronie internetowej.

broszura informacyjna (277 KB)
program wizyty studyjnej (246 KB)
program warsztatów (281 KB)

Czas i miejsce:

2024-03-18 - 2024-03-22

2024-03-18: 9:00-16:40, 2024-03-19: 9:00-19:00, 2024-03-20: 9:00-16:00, 2024-03-21: godziny podawane na bieżąco przez organizatora

Europejskie Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1, Gdańsk)