StartUczelniaKalendarium wydarzeń"Komunikacja medyczna w tru...

"Komunikacja medyczna w trudnych sytuacjach – z pacjentem, rodziną, zespołem"

Czym jest trudna sytuacja? Jak ją rozpoznać i w jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przekazać trudne wiadomości pacjentowi? To tylko niektóre z zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas drugiego spotkania szkoleniowego kierowanego do studentek i studentów GUMed pt. Komunikacja medyczna w trudnych sytuacjach – z pacjentem, rodziną, zespołem. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada w godz. 13:00-16:00 w Atheneum Gedanense Novum, a jego inicjatorem jest prof. Jacek Bigda, prorektor ds. rozwoju i organizacji kształcenia.

O efektywnej komunikacji z pacjentem, jego rodziną i interdyscyplinarnym zespołem, jak również sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach opowiedzą:

  • dr Sylwia Barsow, koordynator Samodzielnego Zespołu Psychologów UCK, asystent w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii GUMed
  • prof. Rafał Dziadziuszko, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed, koordynator Centrum Badań Klinicznych Wczesnych Faz
  • dr Beata Papiernik, kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Hospicjum UCK
  • prof. Aleksandra Żurowska, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Nadciśnienia GUMed.

Dyskusję poprowadzą dr hab. Magdalena Błażek, prof. uczelni, kierownik Katedry Psychologii, prodziekan WNoZ z IMMiT oraz dr Krzysztof Sobczak, adiunkt w Zakładzie Socjologii Medycyny i Patologii Społecznej, opiekun SKN Komunikacji Medycznej.


szkolenie_komunikacja_prelegenci.png


Szkolenia zostaną zrealizowane w formie hybrydowej – stacjonarnie w Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza, natomiast transmisja będzie prowadzona na uczelnianym kanale YouTube. Udział w spotkaniach będzie możliwy po dokonaniu zapisów na stronie szkoleniazawodowe. Dla zarejestrowanych uczestników przewidujemy certyfikaty.

Z uwagi na otwarty charakter spotkań zachęcamy do bezpośredniego, osobistego udziału w wydarzeniach. Ewentualne pytania do poszczególnych dyskusji można przesłać do 28 listopada na adres student.kursy@gumed.edu.pl. Zadanie pytań będzie również możliwe w trakcie spotkań.

Szkolenia realizowane są z projektu finansowanego w ramach programu PO WER 3.5.


368354783_1805974146488636_1827592406128028885_n.png

Fot. Sylwia Mierzewska/UCK, Paweł Sudara/GUMed

Czas i miejsce:

2023-11-30

13:00-16:00

Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza, Atheneum Gedanense Novum, (al. Zwycięstwa 41/42, Gdańsk) oraz online