StartUczelniaKalendarium wydarzeńX konferencja naukowo-szkol...

X konferencja naukowo-szkoleniowa – „Neurodegeneracje”

Baner_neurodegeneracje_2023_ver_2.jpg

Zakład Pielęgniarstwa Neurologiczno-Psychiatrycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jest organizatorem konferencji naukowo-szkoleniowej Neurodegeneracje, która odbędzie się w dniach 27-28 października 2023 r. w formule stacjonarnej w Radisson Hotel & Suites w Gdańsku.

Gdański Uniwersytet Medyczny w komitecie naukowym reprezentuje prof. Jarosław Sławek, kierujący Zakładem Pielęgniarstwa Neurologiczno-Psychiatrycznego GUMed – przewodniczący oraz prof. Emilia Sitek z tej samej jednostki.

Od 10 lat ideą przewodnią konferencji jest promowanie wiedzy nt. chorób neurozwyrodnieniowych (ch. Alzheimera i inne otępienia, ch. Parkinsona i inne parkinsonizmy, SLA i wiele innych) i wymiana doświadczeń pomiędzy specjalistami, którzy się nimi zajmują (neurolodzy, psychiatrzy, geriatrzy, psychologowie, neuroradiolodzy). Udział w wydarzeniu zapowiedzieli zagraniczni eksperci, w tym m.in. prof. Werner Poewe z Austrii z wykładem nt. biologicznej koncepcji i definicji choroby Parkinsona. W ramach spotkania odbędą się również warsztaty i panele dyskusyjne.

Szczegółowe informacje wraz z programem wydarzenia i regulaminem uczestnictwa dostępne są na stronie http://www.90c.pl/neurodegeneracje/.

Czas i miejsce:

2023-10-27; 2023-10-28

godziny podawane na bieżąco przez organizatora

Radisson Hotel & Suites (ul. Chmielna 10, 80-748 Gdańsk)