Kalendarium wydarzeń

StartUczelniaKalendarium wydarzeń13th Georg Rajka Symposium,...

13th Georg Rajka Symposium, International Society of Atopic Dermatitis (ISAD)

ISAD_Gdańsk-2023_register-now_1.jpg


Wydarzenie 13th Georg Rajka Symposium, ISAD Gdańsk Solidarity in atopic dermatitis, International Society of Atopic Dermatitis (ISAD) odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w dniach 31.08-2.09.2023 r. w Gdańsku. Główną przewodniczącą sympozjum jest prof. Magdalena Trzeciak z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii. Spotkanie zostało objęte instytucjonalnym patronatem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz honorowym patronatem rektora GUMed prof. Marcina Gruchały. Motto tegorocznego spotkania brzmi: Solidarity in AD.

Prelekcje wygłoszą eksperci GUMed: prof. Magdalena Trzeciak, prof. Małgorzata Sokołowska-Wojdyło i kierownik jednostki prof. Roman Nowicki z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii, oraz prof. Wiesław Cubała, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych.

Udział w spotkaniu to okazja do poznania wybitnych specjalistów problematyki AZS, wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie, nawiązania i wspierania współpracy naukowej. To także możliwość poznania nowości w AZS i wdrożenia ich w codziennej pracy lekarza specjalisty. Wydarzenie skierowane jest do zainteresowanych atopowym zapaleniem skóry (AZS) pracowników ochrony zdrowia, lekarzy specjalistów, rezydentów, studentów oraz naukowców z całego świata. Tematyka spotkania rozciąga się od badań eksperymentalnych oraz mechanizmów powstania choroby przez diagnostykę do przełomów terapeutycznych i perspektyw w kontekście najnowszych danych naukowych i praktyki klinicznej.

O HISTORII WYDARZENIA

W 1979 roku Georg Rajka, światowej sławy norweski dermatolog pochodzenia węgierskiego, twórca kryteriów rozpoznania choroby: atopowe zapalenie skóry (AZS), zapoczątkował serię spotkań poświęconych AZS. Przerodziły się one w słynne sympozja gromadzące setki zainteresowanych tematem naukowców i lekarzy z całego świata. Sympozja stały się symbolem i jednocześnie okazją do wymiany doświadczeń, spotkań z ekspertami, twórczych dyskusji w międzynarodowej atmosferze. W tym roku po raz pierwszy Sympozjum odbędzie się w Polsce. Inspirując się historią i tożsamością Gdańska nazywanego miastem wolności i solidarności, w międzynarodowym gronie, łącząc wielospecjalistyczne doświadczenia, poddamy debacie temat drogi do wolności od objawów choroby w aspekcie patogenezy, przełomów terapeutycznych i innowacji.

Szczegółowy program, zapisy oraz dodatkowe informacje dostępne są na https://isad.org/events/13th-georg-rajka-symposium-gdansk-2023.

Czas i miejsce:

2023-08-31; 2023-09-01; 2023-09-02;

godziny podawane na bieżąco przez organizatora

Gdańsk