StartUczelniaKalendarium wydarzeńSympozjum Bałtyckiego Stowa...

Sympozjum Bałtyckiego Stowarzyszenia Uniwersytetów

lossy-page1-1200px-BUP-logotype.tif_(1).jpg

The Baltic University Programme jest organizatorem wydarzenia Syposium 2023, które odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2023 r. w formule online.

Symposium jest platformą, na której regionalne społeczności edukacyjne i badawcze mogą się spotkać i poznać swoich współpracowników z uniwersytetów zrzeszonych w Programie Uniwersytetów Bałtyckich (BUP). Jest to interdyscyplinarne miejsce, w którym można rozpowszechniać najnowsze badania oraz rozpoczynać nowe dyskusje i współprace. Wydarzenie skierowane jest do badaczy z różnych dziedzin nauki zainteresowanych regionem Morza Bałtyckiego i zrównoważonym rozwojem.

Podczas Symposium zostaną zaprezentowane wystąpienia ustne badaczy z uczelni członkowskich BUP w regionie Morza Bałtyckiego. Prezentacje zostaną posegregowane według tematów przewodnich BUP. W drugim dniu odbędzie się sesja skupiająca się na przyszłej współpracy badawczej i projektach naukowych. Osoby uczestniczące będą miały okazję do dzielenia się swoimi badaniami i pomysłami, a także poszukiwania nowych partnerów do projektów. Wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń.

Prelegentom zostanie udostępniona możliwość obejrzenia filmów instruktażowych skupiających się na prezentacjach badawczych i wystąpieniach przez platformę Zoom przed spotkaniem.

Na wydarzenie obowiązują zapisy za pomocą formularza https://doit.medfarm.uu.se/bin/kurt3/kurt/94236.

Zgłoszenia prezentacji zostaną zamknięte 31 lipca 2023 r.

Członkostwo GUMed w Baltic University Programme koordynuje dr hab. Maciej Grzybek, prof. uczelni z Zakładu Parazytologii Tropikalnej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej (e-mail maciej.grzybek@gumed.edu.pl).

BUP to jedna z największych kooperacji uniwersyteckich na świecie, zrzeszająca 95 uczelni w 12 krajach. Współpraca uniwersytecka skupia się m.in. na zagadnieniach zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.

F0AD81A3-8DD9-46F9-921E-4481A17A2F2E.jpeg

Czas i miejsce:

2023-11-07; 2023-11-08

godziny podawane na bieżąco przez organizatora

online