4.07.2023
Zakład Badań nad Jakością Życia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Kolegium Kształcenia Podyplomowego GUMed rozpoczął nabór na IX edycję studiów podyplomowych na kierunku psychoonkologia kliniczna. Kurs kierowany jest do absolwentów takich kierunków jak: psychologia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, rehabilitacja, dietetyka, socjologia, pedagogika, resocjalizacja. Kwalifikacja odbędzie się na podstawie kolejności zgłoszeń i analizy dokumentacji. Pierwszeństwo będą miały osoby pracujące z pacjentami cierpiącymi na chorobę nowotworową.
Program studiów obejmuje podstawy onkologii i psychoonkologii, zagadnienia związane z komunikacją z pacjentem i jego bliskimi, a także wiadomości z zakresu metodologii badań w tej dziedzinie oraz przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Ogółem przewidziano 280 godz. zajęć, w tym 190 godz. wykładów oraz 90 godz. seminariów i ćwiczeń. W I semestrze, jaki i II semestrze przewidujemy realizację częściowo zajęć zdalnie i częściowo stacjonarnie. W II semestrze ćwiczenia tylko stacjonarnie w niektóre piątki, soboty i niedziele. Poprowadzą je uznani specjaliści w swoich dziedzinach, m.in. prof. Mikołaj Majkowicz, prof. Krystyna de Walden-Gałuszko, prof. Wojciech Leppert, prof. Czesław Czabała, dr hab. Marzena Samardakiewicz, prof. UM Lublin oraz dr hab. Magdalena Błażek, prof. uczelni. Ukończenie studiów pozwoli ubiegać się o certyfikaty psychoonkologa oraz superwizora psychoonkologii nadawane przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie psychoonkologia.gumed.edu.pl.
Zajęcia potrwają 2 semestry, a ich łączny koszt to 6 000 zł płatne w dwóch ratach oddzielnie za każdy semestr.
Wymagane dokumenty:
Dokumenty należy przesłać pocztą do 15 września 2023 r. na adres:
Zakład Badań nad Jakością Życia, Katedra Psychologii
Gdański Uniwersytet Medyczny
ul. Tuwima 15
80-210 Gdańsk
mailowo na adres psychoonkologia@gumed.edu.pl lub złożyć osobiście od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-14:00, w pokoju nr 310.