StartUczelniaKalendarium wydarzeńPiknik rodzinny KORDIAN – „...

Piknik rodzinny KORDIAN – „Serce w ruchu”


v2.png


Piknik rodzinny Serce w ruchu odbędzie się 8 lipca br. na otwartych terenach Parku Zielonego w Gdańsku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3b w godz. 8:00-13:00. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Kordian.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników liczne atrakcje, m.in. wspólną grę w siatkówkę, piłkę nożną, rugby, koszykówkę, jak również sporty indywidualne np. boks.

Ponadto goście pikniku będą mogli wziąć udział w programie Trenuj z dzieckiem. To trening obwodowy, który składa się z 30 stacji i prowadzony jest przed 3 trenerów. Uczestnicy spędzają określony czas na każdej stacji i po jego upływie przechodzą na kolejne stanowisko.

Celem wydarzenia jest edukacja społeczeństwa z zakresu chorób sercowo-naczyniowych oraz uświadamianie, jakie korzyści niesie ze sobą aktywność fizyczna i zdrowe nawyki żywieniowe. W trakcie pikniku będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań krwi (trzeba być na czczo) oraz bezpłatnego badania EKG. Pierwsze 150 osób, które się zbadają otrzyma zdrowe śniadanie.

Szczegółowy program dostępny jest poniżej. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie UCK.


Kordian_program.png


Czas i miejsce:

2023-07-08

8:00-13:00

Park Zielony, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3b w Gdańsku