Kolejne sukcesy na AMP

11.05.2023

Podczas rozgrywanych w dniach 5-7 maja 2023 r. w Łodzi Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym zawodniczki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego po raz drugi obroniły tytuł mistrzowski, zdobywając łącznie aż 5 medali. Nasze reprezentantki zdominowały rywalizację, do której przystąpiło 130 uczestniczek z 18 uczelni wyższych.

Na tak wysoki wynik w klasyfikacji generalnej złożyły się: złote medale w kategorii solistek i duetów, srebro w kategorii trójek i brąz w kategorii solistek wywalczone przez zawodniczki trenowane przez kierownik Studium WFiS mgr Anetę Korewo, a także srebro w kategorii zespołów zdobyte przez podopieczne mgr Natalii Kotłowskiej.

reprezentantki GUMed

Złoty medal w kategorii solistek po raz czwarty z rzędu zdobyła Katarzyna Przewłócka, doktorantka w Zakładzie Bioenergetyki i Fizjologii Wysiłku Fizycznego. W tej samej konkurencji brąz wywalczyła debiutująca Aleksandra Mikołajczyk (I r. psychologii zdrowia). W kategorii duetów 1 miejsce zdobyły Katarzyna Przewłócka i Marta Potrykus, doktorantka w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej, broniąc zdobytego w 2021 r. tytułu mistrzyń. Trójka w składzie: Marta Grabowska (II r. kierunku lekarsko-dentystycznego), Kinga Gawrońska (III r. dietetyki) i Aleksandra Mikołajczyk zajęła 2 miejsce w swojej kategorii.

Rywalizację zespołową ze srebrnym medalem zakończyła drużyna GUMed w składzie: Monika Drzewiecka (V r. farmacji), Marta Guz (I r. psychologii zdrowia), Dominika Ryszke (I r. fizjoterapii), Aleksandra Siegmiller (I r. fizjoterapii), Natalia Wardak (I r. fizjoterapii) i Lena Janowska (II r. kierunku lekarskiego).

Reprezentanci naszej Uczelni z sukcesami uczestniczyli także w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym rozegranych w dniach 5-7 maja 2023 r. w Katowicach. Najlepszym spośród studentów uczelni medycznych oraz zdobywcą 2 miejsca w klasyfikacji generalnej w kategorii 93 kg został Bartłomiej Molga (III r. fizjoterapii) z wynikiem łącznym 695kg (przysiad 260 kg / ławka 145 kg / martwy ciąg 290 kg).

Johannes Korneliussen (II r. kierunku lekarskiego – ED) wygrał klasyfikację uczelni medycznych w kategorii 105 kg z wynikiem 675 kg (240 kg/155 kg/280 kg), zajmując 8 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Emilian Śpiołek (VI r. kierunku lekarskiego) zajął 3 miejsce wśród studentów uczelni medycznych oraz 17 miejsce ogółem, osiągając wynik 612,5kg (212,5 kg/140 kg/260 kg). Na 38 pozycji w klasyfikacji łącznej uplasował się Kamil Mańczak (VI r. kierunku lekarskiego) z wynikiem 512,5 kg (170 kg/112,5 kg/230 kg). W roli zawodnika zadebiutował także trener reprezentacji GUMed Arkadiusz Suska, który w kategorii 74 kg ukończył zawody z wynikiem 260 kg (85 kg/67,5 kg/107,5 kg).

reprezentanci GUMed

Wśród kobiet najlepszą z reprezentantek naszej Uczelni okazała się Dominika Mazur (II r. kierunku lekarskiego), która w kategorii 57 kg uzyskała rezultat 305kg (115 kg/70 kg/120 kg), zajmując 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej. W kategorii 69 kg Weronika Andryskowska (IV r. kierunku lekarskiego) z wynikiem 342,5 kg (122,5 kg/60 kg/160 kg) zajęła 7, a Laura Kosel (III r. kierunku lekarskiego) z wynikiem 332,5 kg (122,5 kg/80 kg/130 kg) – 9 miejsce w klasyfikacji łącznej. Paulina Priebe (I r. II st. pielęgniarstwa) w kategorii 76 kg osiągnęła rezultat 262,5 kg (100 kg/45 kg/117,5 kg), zajmując ogółem 17 pozycję, natomiast Julianna Skalska (III r. kierunku lekarskiego) w kategorii 63 kg osiągnęła rezultat 252,5 kg (90 kg/45 kg/117,5 kg) i zajęła 25 miejsce w łącznym zestawieniu.

U kobiet nie przeprowadzono klasyfikacji uczelni medycznych, ale wynik drużynowy naszych zawodniczek pozwolił zająć 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Łącznie w zawodach brały udział reprezentantki 50 polskich szkół wyższych. Damska i męska reprezentacja GUMed zdobyły łącznie 101 pkt do klasyfikacji AMP.