Żywa Biblioteka

Pomimo postępu technologicznego, ideologicznego i równościowego nadal na co dzień mierzymy się z różnymi stereotypami i uprzedzeniami. W każdej społeczności są osoby, których dotykają konsekwencje stereotypowego myślenia i dyskryminacji. Żywa Biblioteka to inicjatywa mająca na celu podważenie różnego rodzaju uprzedzeń. Wydarzenie organizowane przez SKN Psychologii GUMed we współpracy z Biblioteką Główną GUMed i Gazetą GUMed odbędzie się 11 maja 2023 r. w godz. 14:00-18:30 (godziny mogą ulec zmianie) w Bibliotece naszej Uczelni.

Spotkanie w ramach kampanii Różni i Równi stanowić będzie przestrzeń do rozmowy, dyskusji oraz wymiany doświadczeń i poglądów, w której każdy może podważyć stereotypowe myślenie. Osoby dotknięte szeroko pojętym stereotypowaniem i dyskryminacją będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami, wypełniając formularz, wcielając się w Żywe Książki i opowiadając o trudnych dla siebie sytuacjach.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela Julia Terech, studentka IV r. kierunku psychologia zdrowia GUMed, e-mail j.terech@gumed.edu.pl . Więcej o idei Żywej Biblioteki można przeczytać online.

Czas i miejsce:

2023-05-11

14:00-18:30 (godziny mogą ulec zmianie)

Biblioteka Główna GUMed