StartUczelniaKalendarium wydarzeńDzień Otwarty w GUMed

Dzień Otwarty w GUMed


2023_instagram.jpg


Ponad 30 stoisk z pokazami i warsztatami, możliwość czynnego udziału w quizach i eksperymentach, otwarta dla zwiedzających Biblioteka Główna oraz wiele fascynujących wykładów przybliżających zagadnienia medyczne – to najważniejsze atrakcje Dnia Otwartego w GUMed skierowanego do przyszłych kandydatów na studia, ich rodziców oraz opiekunów. Wydarzenie odbędzie się 31 marca 2023 r. w godz. 9:00-14:00 w Collegium Biomedicum (CBM) przy ul. Dębinki 1 oraz na Wydziale Farmaceutycznym przy al. gen. J. Hallera 107 w Gdańsku.

Na stoiskach zlokalizowanych w CBM będzie można m.in. sprawdzić swoje umiejętności szycia chirurgicznego i zakładania szyny Zimmera, wziąć udział w grze kryminalistycznej poprowadzonej przez studentów z SKN Medycyny Sądowej czy zbudować nić DNA z niestandardowych produktów. Uczestnicy będą mogli także zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną Uczelni i dowiedzieć się, jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać studentem jedynej medycznej uczelni badawczej w kraju.

Na Wydziale Farmaceutycznym czekać będą stoiska tematyczne, przy których będzie można dowiedzieć się więcej m.in. produkcji leków, zastosowaniu druku 3D w farmacji czy suplementacji diety. Wydarzenie będzie również okazją, by zwiedzić Katedry i Zakłady działające na Wydziale, porozmawiać z naukowcami i studentami, a także zapoznać się ze specjalistyczną aparaturą.

Szczegóły dotyczące Dnia Otwartego w GUMed dostępne są na https://dniotwarte.gumed.edu.pl/.

Czas i miejsce:

2023-03-01

9:00-14:00

Collegium Biomedicum (CBM) przy ul. Dębinki 1 oraz Wydział Farmaceutyczny przy al. gen. J. Hallera 107, Gdańsk