StartUczelniaKalendarium wydarzeńProfilaktyka raka piersi i ...

Profilaktyka raka piersi i bicie rekordu w ECS

W Europejskim Centrum Solidarności w partnerstwie z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym 8 marca 2023 r. z okazji Dnia Kobiet zostanie zorganizowane wydarzenie skupiające się wokół profilaktyki związanej z rakiem piersi. Szczegółowy program dostępny jest poniżej.

W wydarzeniu udział wezmą specjaliści GUMed: dr Anna Szablewska z Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego oraz dr Paweł Kabata z Katedry i Kliniki Chirurgii Onkologicznej. Podczas spotkania gościnną prelekcję wygłoszą również studentki z SKN “Przyszłe Położne” oraz SKN Promocji Zdrowia GUMed, w trakcie której zostaną przedstawione informacje na temat profilaktyki raka piersi i jego epidemiologii, a uczestnicy i uczestniczki będą mogli dowiedzieć się jak poprawnie wykonać samobadanie. Osoby biorące udział w akcji będą starały się pobić rekord Polski w liczbie uczestników jednoczesnego samobadania.

Rak piersi to jeden z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Zbyt późne wykrycie choroby jest jedną z głównych przyczyn umieralności, jednak w większości przypadków wczesne wykrycie raka umożliwia całkowite wyleczenie. Z tego też powodu warto zdobywać wiedzę na temat profilaktyki i samobadania oraz regularnie wykonywać mammografię i USG piersi.

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

12:00-12:05 – rozpoczęcie

12:05-12:15 – wystąpienie Prezydent Gdańska dotyczące realizowanych w mieście programów skupiających się wokół promocji zdrowia

12:15 – wystąpienie wiceprezeski Fundacji OmeaLife – Eweliny Puszkin dotyczące procesu diagnozowania raka piersi

12:25-13:20 – prelekcja studentek z SKN “Przyszłe Położne” oraz SKN Promocji Zdrowia GUMed

13:20-13:45 – występ stand-upowy Ewy Stasiewicz

13:45-14:00 – podsumowanie wydarzenia, ogłoszenie informacji na temat wyników rekordu Polski


8.03.jpg

grafika mat. UMG

Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie gdansk.pl.

Czas i miejsce:

2023-03-08

12:00-14:00

Europejskie Centrum Solidarności (pI. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk)