Kalendarium wydarzeń

StartUczelniaKalendarium wydarzeńSopocki Areopag Etyczny 2022

Sopocki Areopag Etyczny 2022

Klinika Komunikacji Medycznej oraz Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego są organizatorami kursu Sopocki Areopag Etyczny 2022 (SAE). Szkolenie odbędzie się w październiku 2022 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem instytucjonalnym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach SAE organizatorzy przygotowali:

  • 5 sesji online: pomiędzy 6 a 25 października br.
  • warsztaty stacjonarne w Sopocie: 28-30 października br.


SAE_2022_PATRONAT_GUMED_kalendarium.png


Wydarzenie skierowane jest do studentów uczelni medycznych. Tematem przewodnim spotkań jest komunikacja lekarz-pacjent i lekarz-lekarz (w nawiązaniu do modelu komunikacji Calgary-Cambridge). Program obejmuje również zagadnienia związane z przeciwdziałaniem wypaleniu zawodowemu, współpracą w zespole, emocjami i świadomością w pracy lekarza, medycyną narracyjną oraz komunikacją pozawerbalną lekarza. Zgodnie ze światowym trendem, podczas SAE nauka komunikacji odbywa się poprzez doświadczenie, czyli odgrywanie scenek. Szkolenie prowadzone jest przez profesjonalnych trenerów-lekarzy, ze wsparciem psychologa.

Udział w kursie jest płatny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora oraz na wydarzeniu na profilu Facebook.

Czas i miejsce:

2022-10-30

godziny podawane na bieżąco przez organizatora

hybrydowo: stacjonarnie w siedzibie Kliniki Komunikacji Medycznej (ul. Kazimierza Wielkiego 16b/10, 81-780 Sopot) oraz online