StartUczelniaKalendarium wydarzeńWebinar „Oncofertility – za...

Webinar „Oncofertility – zachowanie płodności u pacjentek onkologicznych i kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka”

akademia.jpg


Konferencja Oncofertility – zachowanie płodności u pacjentek onkologicznych i kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka odbędzie się 23 czerwca br. w formule online. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Akademię Warsaw Genomics we współpracy z Polską Ligą Walki z Rakiem, której prezesem jest prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed. Tematy, które zostaną poruszone podczas pierwszego webinaru to m.in. wykorzystanie diagnostyki HRD w leczeniu pacjentek z rakiem piersi i jajnika, molekularne wskaźniki skuteczności immunoterapii czy monitorowanie choroby resztkowej. W czasie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.

Już w czerwcu br. rozpocznie się przeznaczony dla lekarzy cykl spotkań poświęconych metodom leczenia pacjentów oraz diagnostyce molekularnej. Webinaria będą miały formę dyskusji z zaproszonymi specjalistami. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości lekarzy w zakresie możliwości, jakie daje genetyka w diagnostyce i leczeniu chorób. Podczas wydarzeń omawiana będzie najnowsza wiedza o kierunkach i metodach diagnostyki genetycznej i jej praktycznego zastosowania w wielu obszarach terapeutycznych, m.in. w onkologii, w chorobach rzadkich, w kardiologii czy diabetologii.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja, zapisy odbywają się poprzez formularz.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie konferencji.

Czas i miejsce:

2022-06-23

18:00-19:00

online