Studenci GUMed najlepsi w konkursie "Scapula Aurea"

31.05.2022

od lewej: dr Jerzy Dziewiątkowski, Jonathan Per Peterzéns, Helena Kamieniecka, Santhanagopalakrishnan Iyer, dr Jan Spodnik, Jesica Sarah Quizon, Mikołaj Broncel, Nataniel Żochowski, dr hab. Przemysław Kowiański, prof. uczelni

Sukcesem studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego: Helena Kamieniecka, Mikołaj Broncel, Nataniel Żochowski (I r. kierunku lekarskiego) oraz Jesica Sarah Quizon, Jonathan Per Peterzéns, Santhanagopalakrishnan Iyer (I r. kierunku lekarskiego – ED) zakończyli udział w tegorocznej edycji konkursu wiedzy anatomicznej Scapula Aurea/Golden Scapula. Organizatorem konkursu, który się odbył 28 maja 2022 r. w Szczecinie, był Pomorski Uniwersytet Medyczny. Nad przygotowaniami uczestników, a także zapewnieniem opieki podczas zawodów czuwał dr Jan Spodnik z Zakładu Anatomii i Neurobiologii GUMed. To kolejny świetny start naszych studentów w tym prestiżowym konkursie, zakończony sukcesem i miejscami na podium.

Polscy reprezentanci naszej Uczelni zajęli 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej konkursu Scapula Aurea, z kolei indywidualnie triumfował Nataniel Żochowski. Mikołaj Broncel zajął 3 miejsce, a na wysokiej 4 pozycji uplasowała się Helena Kamieniecka. W konkursie Golden Scapula anglojęzyczni studenci GUMed zajęli 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 57 polsko- i anglojęzycznych zawodników z 11 polskich uczelni medycznych.