Juwenalia Gdańskie 2022

10.05.2022

Gdański Uniwersytet Medyczny wspólnie z pozostałymi gdańskimi uczelniami publicznymi i Fundacją Gdańską po raz trzeci, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, zorganizuje Juwenalia Gdańskie. Tegoroczne święto studentów odbędzie się 21 maja na Placu Zebrań Ludowych.

Cieszymy się, że po tych 3 latach, kiedy przeszkodziła nam pandemia, będziemy mogli znowu spotkać się na koncercie. To szczególnie dobra informacja dla studentów I i II roku, którzy przez pandemię nie mieli okazji uczestniczyć w Juwenaliach – mówi Dobrawa Morzyńska, wiceprezes zarządu Fundacji Gdańskiej.


Kopia_Projekt_bez_nazwy_(8).png

Kto wystąpi?

Podczas nadchodzącego wydarzenia wystąpią: Vito Bambino, Wilki, Margaret, Tymek, Malik Montana oraz Young Igi. Lista artystów powstała dzięki współpracy przedstawicieli samorządów wszystkich uczelni organizujących koncerty, których głównym celem było usatysfakcjonowanie różnych gustów muzycznych uczestników.

Przy doborze artystów staraliśmy się, by każde gusta były zaspokojone – wyjaśnia Jakub Hinca, zastępca przewodniczącego Rady Samorządu Studentów AWFiS w Gdańsku. – Artyści są nie tylko rapowi, jak kojarzą się właśnie juwenalia, ale są też kultowe Wilki, jest popowa Margaret, która jest naszą taką estradową polską gwiazdą.

Edycja Juwenaliów Gdańskich z 2019 r. została nagrodzona w ogólnopolskim, prestiżowym plebiscycie Pro Juvenes w kategorii na najlepsze juwenalia w Polsce. W 2020 r. zaplanowano podobną skalę wydarzenia, jednak pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany. Tegoroczna edycja z wielu względów musiała zostać ograniczona, mimo to organizatorzy liczą na dużą frekwencję.

Line-up, który mieliśmy gotowy dwa lata temu zupełnie się zdezaktualizował, ale nie ukrywamy, że zdezaktualizował się też nasz budżet. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach powrócimy do takich edycji, które miały miejsce poprzednio, że będzie mogli robić juwenalia na szerszą skalę, na większa ilość scen. Na razie jest to popandemiczna, jednodniowa wersja, ale mamy nadzieję, że wrócimy do formy sprzed lat – mówi Dobrawa Morzyńska.

Strefa Studencka

Oprócz koncertów i strefy gastronomicznej na terenie Placu Zebrań Ludowych pojawi się też Strefa Studencka, gdzie wszystkie 6 uczelni przygotowuje atrakcje oraz informacje o swojej ofercie.

Każdy student z gdańskiej uczelni znajdzie tam coś dla siebie. To będzie taka odskocznia w przerwie między koncertami albo w momencie, kiedy będziemy chcieli odpocząć od tłumu pod sceną – mówi Iga Adamek, koordynatorka Juwenaliów Gdańskich z ramienia studentów.

Bilety

Obecnie trwa sprzedaż biletów online na Juwenalia Gdańskie 2022 w I puli, w której ceny prezentują się następująco:

  • Bilet studencki – 10 zł
  • Bilet normalny – 70 zł

Po wyczerpaniu zostanie uruchomiona II pula:

  • Bilet studencki – 15 zł
  • Bilet normalny – 80 zł

Z kolei w dniu koncertu obowiązywać będzie III pula:

  • Bilet studencki – 20 zł
  • Bilet normalny – 90 zł

Bilety można kupić przez stronę Biletomat.pl.

Bilety studenckie obowiązują na podstawie ważnej legitymacji studenckiej dla studentów i doktorantów wszystkich uczelni publicznych lub prywatnych w Polsce oraz legitymacji międzynarodowej ISIC. Co ważne, osoby niepełnoletnie w wieku od 8 do 16 r. ż. są uprawnione do wstępu na Juwenalia Gdańskie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna prawnego lub faktycznego, zaś osoby w wieku do 8 r. ż. mają wstęp bezpłatny, jednak muszą przebywać na terenie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Pozostałe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.juwenaliagdanskie.pl. Są również dostępne na profilu wydarzenia na Facebooku oraz na Instagramie.