Wszystko, co musisz wiedzieć o AZS

2.05.2022

Pięciuset trzydziestu słuchaczy zarejestrowało się i trzystu siedemdziesięciu wzięło udział w III edycji wydarzenia Oswajamy Atopowe Zapalenie Skóry, którego organizatorem było Dermatologiczne Studenckie Koło Naukowe działające przy Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed. Wydarzenie odbyło się 26 kwietnia 2022 r. w formie online pod nadzorem opiekunki Koła i promotorki akcji dr hab. Magdaleny Trzeciak, prof. uczelni.

Wśród uczestników znaleźli się pacjenci oraz rodzice dzieci cierpiących na atopowe zapalenie skóry, a także studenci i inne osoby zainteresowane tą jednostką chorobową. Mieli oni możliwość wysłuchania 6 wykładów prowadzonych przez specjalistów i praktyków, którzy na co dzień zajmują się pacjentami zmagającymi się z AZS: dr hab. Magdaleny Trzeciak, prof. uczelni z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii, dr hab. Katarzyny Platy-Nazar z Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci, dr Sylwii Barsow z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, koordynator Samodzielnego Zespołu Psychologów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Joanny Małaczyńskiej-Rentfleisz, dyrektor Ośrodka Terapii Edukacji i Aktywizacji Sportowej w Uzdrowisku Sopot, a także dr Emilii Majsiak, która specjalizuje się w diagnostyce molekularnej alergii. W swoich wystąpieniach prelegenci poruszyli zagadnienia z zakresu dermatologii, alergologii, pediatrii, gastroenterologii oraz psychologii.

W przygotowaniu wydarzenia aktywnie uczestniczyli członkowie SKN: Alicja Mesjasz – koordynatorka II i obecnej edycji, Karol Kołkowski, Urszula Kobus, Urszula Balicka, Natalia Domańska, Beata Zagórska, Weronika Zysk, Magdalena Badziąg oraz Andżelika Rakowska, a także absolwentka GUMed i koordynatorka I edycji – lek. Monika Łobaza.


zrzut ekranu z wydarzenia

Wydarzenie Oswajamy Atopowe Zapalenie Skóry zostało objęte patronatem honorowym rektora GUMed prof. Marcina Gruchały, patronatem instytucjonalnym Uczelni, a także patronatami: Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Oddziału Morskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Radia Gdańsk, Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku oraz Strefy Alergii.