GUMed po raz pierwszy w rankingu QS

6.04.2022

Gdański Uniwersytet Medyczny znalazł się w czołówce światowych uczelni według najnowszej edycji QS World University Rankings – jednego z najbardziej opiniotwórczych rankingów uczelni na świecie oraz jednego z czterech największych międzynarodowych rankingów akademickich. GUMed po raz pierwszy został odnotowany w kategorii Medycyna w subrankingu QS World University Rankings by Subject 2022 (pozycja 551-600), jako druga spośród krajowych instytucji naukowych. Pierwsze miejsce na świecie w tej kategorii zajął Harvard University, a spośród polskich uczelni Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum.

prof. Michał Markuszewski
prof. Michał Markuszewski

Cieszymy się z faktu znalezienia się w gronie uczelni klasyfikowanych przez QS World University Rankings w kategorii „Medycyna”. Świadczy to o ciągle wzrastającym poziomie badań naukowych realizowanych przez GUMed i rosnącej pozycji badawczej oraz rozpoznawalności naszej Uczelni na świecieprof. Michał Markuszewski, prorektor ds. nauki. – Można przyjąć, że jest to efekt konsekwentnego realizowania strategii rozwoju naszej Uczelni oraz kolejny pozytywny efekt działań podjętych w latach ubiegłych, które zaowocowały m.in. obecnością jako jedynej uczelni medycznej w elitarnym gronie 10 najlepszych uniwersytetów zebranych w „Inicjatywie Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

GUMed uzyskał najwyższe noty we wskaźnikach Citations per Paper i H-Index, potwierdzając tym samym swoje miejsce wśród renomowanych ośrodków akademickich, gdzie powstają wiodące i często cytowane w prestiżowych czasopismach publikacje. Miejsce Uczelni w tym zestawieniu jest wynikiem konsekwentnie realizowanej polityki rankingowej, stanowiącej istotną część Strategii na lata 2019-2025.

Pełny ranking dostępny jest na stronie www.topuniversities.com.