StartUczelniaKalendarium wydarzeń"Badania DNA w kryminalisty...

"Badania DNA w kryminalistyce, ustalaniu pokrewieństwa i identyfikacji osobniczej" - spotkanie w ramach projektu "Zdolni z Pomorza"

Tematem najbliższego spotkania z cyklu “Zdolni z Pomorza” będą badania DNA w kryminalistyce, ustalaniu pokrewieństwa i identyfikacji osobniczej. Podczas wydarzenia uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli zapoznać się z metodologią pracy genetyka sądowego. W czasie wykładu przedstawione zostaną podstawowe metody badawcze powszechnie wykorzystywane w genetyce sądowej, omówione zostaną także podstawy analizy i interpretacji uzyskanych wyników w celu opracowania ekspertyzy na zlecenie wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Zaplanowano również 3 warsztaty praktyczne, na których uczniowie zapoznają się, jak oczyścić DNA z zabezpieczonego materiału biologicznego, uzyskają unikalny profil DNA (genetyczny odcisk palca) przy użyciu automatycznego analizatora genetycznego oraz jako biegli sądowi wydadzą opinię z zakresu genetyki sądowej na podstawie gotowych wyników badań DNA.

Wykład odbędzie się 14 maja 2022 r. o godz. 8:30 w sali wykładowej Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej GUMed (Gdańsk, ul. Dębowa 23). Po wykładzie odbędą się ćwiczenia praktyczne w tym samym budynku w salach 126, 229 oraz 231.

Program spotkania dostępny jest w poniższym pliku. Szczegółowych informacji udzielają także organizatorzy pod adresem zdolnizpomorza@gumed.edu.pl.

Program spotkania (1,2 MB)

Czas i miejsce:

2022-05-14

8:30-14:30

Katedra i Zakład Medycyny Sądowej GUMed, ul. Dębowa 23, Gdańsk