Kalendarium wydarzeń

StartUczelniaKalendarium wydarzeń„Oswajamy Atopowe Zapalenie...

„Oswajamy Atopowe Zapalenie Skóry” – spotkanie online


Oswajamy_AZS_GRAFIKA.jpg


Dermatologiczne Studenckie Koło Naukowe działające przy Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed pod nadzorem opiekun koła i promotor akcji dr hab. Magdaleny Trzeciak, prof. uczelni jest organizatorem spotkania Oswajamy Atopowe Zapalenie Skóry, które odbędzie się 21 grudnia br. w godzinach 17:00-19:15 na platformie Zoom.

Po sukcesie wiosennej edycji wydarzenia, nadszedł czas na 2. edycję akcji Oswajamy Atopowe Zapalenie Skóry skierowanej w szczególności do pacjentów chorujących na atopowe zapalenie skóry oraz rodziców dzieci zmagających się z tą chorobą. W kwietniu na wydarzenie zarejestrowało się ponad 700 osób.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wykładów specjalistów z zakresu dermatologii, alergologii, pediatrii, gastroenterologii i psychologii, którzy na co dzień zajmują się pacjentami z atopowym zapaleniem skóry – dr hab. Magdaleny Trzeciak, profesor uczelni z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii, dr hab. Katarzyny Platy-Nazar z Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci, dr Sylwii Barsow, koordynator Samodzielnego Zespołu Psychologów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, a także Joanny Małaczyńskiej-Rentfleisz, dyrektor Ośrodka Terapii Edukacji i Aktywizacji Sportowej w Uzdrowisku Sopot.

Akcja Oswajamy Atopowe Zapalenie Skóry jest objęta patronatem Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Oddziału Morskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, a także patronatem honorowym rektora GUMed, prof. Marcina Gruchały oraz patronatem instytucjonalnym Uczelni.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a rejestracja dostępna jest na stronie spotkania.

Cenne informacje dotyczące AZS można znaleźć na stronach poniżej:

Czas i miejsce:

2021-12-21

17:00-19:15

online