6.12.2021
Kolejnym gościem webinaru w ramach cyklu spotkań Poznaj naszego Eksperta Międzynarodowej Rady Doradczej GUMed będzie prof. David R. Goodlett, który wygłosi wykład pt. Lipid A as a Therapeutic and Diagnostic Tool. Wydarzenie odbędzie się 7.12.2021 r. w godz. 17:00-18:30.
Prof. Goodlett, specjalista w dziedzinie spektrometrii mas podczas swojej dotychczasowej kariery był aktywny w różnych obszarach naukowych, w tym w: medycynie, oceanografii, farmacji, mikrobiologii, proteomice, lipidomice oraz w badaniach nad związkiem struktura-funkcja białek i glikolipidów. Opublikował łącznie ok. 280 artykułów, co przekłada się na indeks Hirscha na poziomie 85. Obecnie jest profesorem biochemii i mikrobiologii na Uniwersytecie Wiktorii w Kanadzie (od 2020 r.), gdzie pełni również funkcję dyrektora Centrum Proteomicznego oraz kierownika katedry w dziedzinie proteomiki biomedycznej i środowiskowej. Był również profesorem na Uniwersytecie Marylandu w Baltimore (2013-2020 r.) i Uniwersytecie Waszyngtońskim (2004-2012 r.) oraz pierwszym dyrektorem ds. proteomiki w Instytucie Biologii Systemów (2000-2003 r.). W latach 2012-2016 zrekrutowany jako FiDiPro (Finland Distinguished Professor). Prof. Goodlett jest redaktorem w Rapid Communications in Mass Spectrometry, a od 2007 r. także współorganizatorem www.msbm.org. W 2018 r. dołączył do Międzynarodowego Centrum Nauki o Szczepionkach Przeciwnowotworowych (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim jako Visiting Professor.
Więcej informacji o Ekspercie można znaleźć na stronie www.goodlettlab.org.
Webinar odbędzie się na platformie Clickmeeting. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
W ramach Programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza trwa cykl webinarów pt. Poznaj naszego Eksperta Międzynarodowej Rady Doradczej GUMed. Sprawne zarządzanie rozwojem Uczelni w zakresie badawczym wymaga weryfikacji działań i bieżącej korekty realizowanych inicjatyw. Na te potrzeby została utworzona specjalna jednostka akademicka, w której skład wchodzą uznani specjaliści z zagranicznych uczelni medycznych i podmiotów branżowych. Głównym celem Rady jest zapewnienie bezstronnej oceny działań́ Uczelni, jak również usprawnienie jej dalszego, dynamicznego rozwoju. Podczas spotkań prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem oraz omówią zagadnienia związane z ich bieżącą aktywnością naukową. Więcej informacji na temat Międzynarodowej Rady Doradczej na stronie IDUB GUMed.