StartUczelniaKalendarium wydarzeńInternational Warsaw Invent...

International Warsaw Invention Show 2021

W ramach programu Inkubator Innowacyjności 4.0 przedstawiciele Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentują podczas International Warsaw Invention Show 2021 dwa wynalazki naukowców z naszej Uczelni:

  • DEROtator R.PAN, czyli urządzenie, które może być wykorzystane podczas operacyjnego leczenia skrzywienia kręgosłupa jakim jest skolioza. Jego twórcą jest dr hab. Rafał Pankowski z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.


Fig_14_b.jpg

DEROtator R.PAN

  • Nowy barwnik do fluorescencyjnego wybarwiania warstwy rogowej naskórka (stratum corneum) z rodziny Safirinium-Q. Projekt zawiera również technologię wytwarzania barwnika przeznaczonego do zastosowań w mikroskopii fluorescencyjnej oraz konfokalnej do wizualizacji warstwy rogowej naskórka, oceny zaburzeń strukturalnych tej warstwy, a także identyfikacji drogi wnikania do skóry substancji lipofilowych oraz hydrofilowych. Prace nad związkiem prowadzone były pod kierunkiem dr. hab. Jarosława Sączewskiego z Katedry i Zakładu Chemii Organicznej oraz dr hab. Krystyny Pieńkowskiej z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej. Współtwórcami wynalazku są: prof. Krzysztof Cal z Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej, mgr Dominika Krenczkowska, doktorantka z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej oraz dr Joanna Fedorowicz z Katedry i Zakładu Technologii Chemicznej Środków Leczniczych GUMed.


Barwnik_fluorescencyjny.png

barwnik fluorescencyjny

Wystawa odbywać się będzie w dniach 25-27 października br., z kolei wirtualne stoisko GUMed będzie dostępne w dniach 25 października – 13 listopada br.


LOGO_FEU_RP_UE_EN.jpg

Czas i miejsce:

2021-10-25 - 2021-11-3

godziny podawane na bieżąco przez organizatora

Spotkanie online