StartUczelniaKalendarium wydarzeńWebinar „Od pomysłu do prod...

Webinar „Od pomysłu do produktu. Jak stworzyć innowacyjny projekt oczekiwany przez przemysł?”

Webinar Od pomysłu do produktu. Jak stworzyć innowacyjny projekt oczekiwany przez przemysł? odbędzie się 25 października br. w godzinach 11:00-13:30. Prelegentami wydarzenia będą dr Daniel Kraszewski (Aleto.design) oraz dr hab. inż. Robert Tylingo, prof. uczelni (Katedra Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności PG). Spotkanie poprowadzi Mateusz Puchalski, broker innowacji Politechniki Gdańskiej.

Rejestracja na wydarzenie dostępna jest w linku.


uG_Webinar_FBfeed_1200x628px_EDIT_RDY.png


Agenda:

  • 11.00-11.05 Przywitanie, Mateusz Puchalski
  • 11.05-12.20 Uważaj na „MISIE wydaje…”, czyli gdzie szukać przestrzeni dla innowacji produktowej, dr Daniel Kraszewski
  • 12.20-12.35 Q&A do prelekcji
  • 12.35-13.05 99 porażek i 1 sukces – rozmowa z prof. Robertem Tylingo, Mateusz Puchalski
  • 13.05-13.25 Możliwości współpracy z biznesem w ramach projektu uGranty B+R dla przedsiębiorstw, Piotr Markowski
  • 13.25-13.30 Zakończenie.


Uważaj na „MISIE wydaje…”, czyli gdzie szukać przestrzeni dla innowacji produktowej

W oparciu o przykłady innowacji w produktach rozważymy ich źródła i klasyfikacje by móc je stosować we własnych projektach. Szukając pomocy w osiąganiu innowacji zagłębimy się w role projektantów wzornictwa i innych interesariuszy w projektach rozwojowych. Spojrzymy również na to jak sami zakładamy pułapki, które ograniczają nasze możliwości dostrzeżenia potencjału innowacji.

W programie m.in.:

  • analizy kilkudziesięciu innowacyjnych produktów
  • wyodrębnienie przestrzeni w których kryją się innowacje w produktach
  • role projektanta i wzornictwa w projektach B+R
  • omówienie typów i źródeł innowacji produktowej
  • metody analizy potencjału innowacyjności.

Dr Daniel Kraszewski

Projektant produktów, konstruktor, badacz i konsultant innowacji. Założyciel studia projektowego Aleto.design gdzie tworzy produkty i rozwija nowe technologie. Przez ponad dekadę studiował, praktykował i badał design w Wielkiej Brytanii. Rozwijał produkty dla takich marek jak Dyson i Andiamo. Doktoryzował się na wydziale Design and Creative Arts na Uniwersytecie w Loughborough, gdzie badał strategie i praktyki projektowania nastawione na radykalną innowację. Wykładowca zagadnień i praktyk projektowania na studiach pierwszego i drugiego stopnia (Hiszpania, Wielka Brytania). Pracował w centrach B+R, startup-ach technologicznych i agencjach konsultingowych. Doradza m.in. w zakresie innowacji, wzornictwa, rozwoju i wdrażania nowych produktów, metodyki projektowania oraz nowych technologii, w tym druku 3d.


99 porażek i 1 sukces – rozmowa z prof. Robertem Tylingo

Korzystając z doświadczenia twórcy wielu wdrożonych do biznesu wynalazków, podejmiemy tematy ryzyka w projektach badawczo-rozwojowych, współpracy z przedsiębiorstwami oraz uzależnienie rozwoju wynalazków od finansowania. Zweryfikujemy gdzie warto szukać ludzi do współpracy oraz jak przeanalizować, czy opłaca się dalej inwestować w nasz projekt.

W programie m.in.:

  • Jaka jest rola konstruktywnej (samo)krytyki?
  • Jak połączyć w sobie funkcje naukowca, biznesmena i dydaktyka?
  • Co zrobić, gdy pierwotny pomysł nie działa, jak znaleźć alternatywę dla wyników naszych prac?

Dr hab. inż. Robert Tylingo, prof. uczelni

Profesor Politechniki Gdańskiej. Ekspert w zakresie reologii oraz chemii biopolimerów. Specjalista w dziedzinie racjonalnego zagospodarowania i wykorzystania produktów ubocznych powstających podczas przetwórstwa surowców pochodzenia morskiego, w tym kolagenu, żelatyny, białek niekolagenowych, hydrolizatów białkowych, oleju rybnego i chitozanu. Współtwórca technologii Hydrożelu Chitozanu. Autor kilkunastu publikacji naukowych w czasopismach JCR, monografii z zakresu chemii i technologii żywności, systemów jakości stosowanych w przemyśle spożywczym. Naukowiec ściśle współpracujący z przemysłem. Autor licznych wdrożeń i opracowań technologicznych realizowanych przy współpracy z partnerem przemysłowym. Kierownik ds. Badań i Rozwoju w Chitone sp. z o.o. gdzie odpowiada za całokształt opracowania technologii wytwarzania technologii ChitoVelum® oraz ChitoVelum® PRO, ich skalowania i identyfikację nowych zastosowań.

Na koniec Piotr Markowski – kierownik Projektu „μGranty B+R dla przedsiębiorstw” opowie o głównych założeniach Projektu, ze szczególnym uwzględnieniem roli zespołów naukowych, które będą w Projekcie pełnić rolę wykonawców prac B+R zlecanych przez grantobiorców (firmy, biznes).


Projekt μGranty B+R dla przedsiębiorstw jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: 01 Komercjalizacja wiedzy, Działanie: 01.01. Ekspansja przez innowacje.

unijne_zestaw_kolor(1).png


Czas i miejsce:

2021-10-25

11:00-13:30

online