Kalendarium wydarzeń

StartUczelniaKalendarium wydarzeńInterdyscyplinarna Konferen...

Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Medycyna podróży w praktyce lekarskiej”


medycyna_w_podróży.png


Polskie Towarzystwo Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży z siedzibą w Gdyni jest organizatorem konferencji Medycyna podróży w praktyce lekarskiej, która odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2022 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem instytucjonalnym Uczelni.

Konferencja skierowana jest do lekarzy zajmujących się w swojej codziennej praktyce lekarskiej interdyscyplinarną medycyną podróży, specjalnością dotyczącą problemów zdrowotnych ludności w transporcie lądowym, powietrznym i morskim, aktualną epidemiologią chorób infekcyjnych i nieinfekcyjnych oraz wytycznymi i regulacjami dotyczącymi działań profilaktycznych w poszczególnych regionach świata, w szczególności w krajach o odmiennych warunkach klimatycznych i sanitarnych. Tematem przewodnim wydarzenie będę zagadnienia dotyczące sytuacji epidemiologicznej na świecie w świetle aktualnych zagrożeń zdrowotnych, jak również problematyka zawlekania do Polski chorób tropikalnych i kosmopolitycznych przez podróżnych.

Wykłady eksperckie wygłoszą również specjaliści GUMed: prof. dr hab. Marcin Renke – dyrektor UCMMiT, prof. dr hab. Przemysław Rutkowski – dziekan WNoZ, prof. dr hab. Marek Koziński – kierownik Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, prof. dr hab. Krzysztof Korzeniewski z Zakładu Medycyny Tropikalnej i Epidemiologii, dr hab. Katarzyna Sikorska, prof. uczelni – dyrektor Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej, kierownik Kliniki Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych, kierownik Zakładu Medycyny Tropikalnej i Epidemiologii, lek. Martyna Bykowska-Tumasz – doktorantka z Zakładu Medycyny Tropikalnej i Epidemiologii. Przewodniczącym Komitetu Naukowego i Organizacyjnego jest prof. dr hab. Krzysztof Korzeniewski z Zakładu Medycyny Tropikalnej i Epidemiologii.

Rejestracja i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia Medycyna podróży w praktyce lekarskiej.


Czas i miejsce:

2022-04-23

godziny podawane na bieżąco przez organizatora

hotel Novotel, ul. 1 Sierpnia 1, Warszawa