Piknik na zdrowie

Czerwiec to miesiąc, w którym co roku odbywa się Piknik na zdrowie, wydarzenie promujące zdrowy styl życia i wiedzę medyczną przydatną w codziennym życiu. Motywem przewodnim edycji 2021 są szczepienia, a wiedzę o nich zaszczepią lekarze specjaliści.

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną, Piknik odbędzie się w formule online. Rozmowy z ekspertami będą transmitowane na żywo na Facebooku Hevelianum, w trzech blokach tematycznych, o godz. 11:00, 12:00 i 13:00.

Dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych pomoże podjąć dobrą decyzję w odpowiedzi na pytanie „Szczepić się czy nie szczepić?”, dr n. med. Anna Kuna, specjalistka chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej podpowie, jak przygotować się do zdrowej podróży uwzględniając szczepienia, a dr hab. n. med. Joanna Renke, specjalistka w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej opowie o szczepieniach u dzieci, które od ponad 200 lat ratują im życie. Wszystko podane w przystępny, praktyczny sposób. Będzie też czas na zadanie pytań ekspertom na czacie.

Więcej informacji na www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl.


plakatPNZ.png


Czas i miejsce:

2021-06-12

godziny podawane są na bieżąco przez organizatora

online